Djokovič nemôže ísť do USA bez očkovania. Teraz im poslal tvrdý odkaz

Untitled 2 2

Najlepší svetový tenista požiadal o špeciálne povolenie na vstup kvôli zákazu vstupu neočkovaných cudzincov do USA.

Novak Djokovič sa formálne odhlásil z žrebovania turnaja v Indian Wells, čo podľa organizátorov naznačuje, že žiadosť svetovej jednotky o výnimku na vstup do Spojených štátov amerických na základe očkovania COVID-19 mohla byť neúspešná.

Srbský tenista, jeden z najvýznamnejších športovcov, ktorí nie sú očkovaní proti vírusu, požiadal minulý mesiac americkú vládu o špeciálne povolenie hrať na turnajoch ATP Masters v Indian Wells a Miami.

„Svetová jednotka Novak Djokovič sa odhlásil z turnaja BNP Paribas Open 2023. Jeho odstúpením sa do štartového poľa presúva Nikoloz Basilašvili,“ uviedli organizátori v nedeľu neskoro večer vo vyhlásení.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

USA v súčasnosti zakazujú vstup do krajiny neočkovaným cudzincom, pričom sa očakáva, že táto politika bude zrušená, keď vláda 11. mája ukončí vyhlásenie výnimočného stavu COVID-19.

Djokovič sa nezúčastnil na turnajoch ATP Masters 2019 v Indian Wells a Miami, dvoch najväčších turnajoch v kalendári ATP známych ako „Sunshine Double“.
Nikto z Djokovičovho tímu nebol bezprostredne k dispozícii, aby sa k odstúpeniu vyjadril.

Minulý piatok floridskí senátori Rick Scott a Marco Rubio napísali list prezidentovi USA Joeovi Bidenovi, v ktorom ho vyzvali, aby žiadosti o výnimku vyhovel.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Riaditeľ turnaja v Indian Wells Tommy Haas, Americká tenisová asociácia a U.S. Open boli medzi tými, ktorí tiež dúfali, že 22-násobnému grandslamovému šampiónovi bude účasť umožnená.

V stredu, keď sa turnaj v juhokalifornskej púšti začne, by bol veľkým favoritom na zisk svojho šiesteho titulu v Indian Wells.

Djokovič, ktorého vyradili z minuloročného Australian Open kvôli tomu, že nebol očkovaný, a nepustili ho do USA na US Open 2022, sa vyjadril, že radšej vynechá grandslamy, ako by mal mať šancu na COVID-19.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *