Česi si začali dávať do Coca-Coly mydlo. Začnú to robiť aj Slováci?

zachod coca cola

Používate doma pri upratovaní kolu? Nie je žiadnym tajomstvom, že kola je okrem obľúbeného nápoja aj skvelým čistiacim prostriedkom. Keď zosilníte jej účinky, môžete získať nezničiteľný domáci čistiaci prostriedok. Ako na to? Je to veľmi jednoduché!

Kde vo vašej domácnosti môžete použiť kolu ako čistiaci prostriedok?

Kolové nápoje sú skvelé, keď potrebujete vydrhnúť napríklad nerezový drez, kde kola urobí naozaj skvelú prácu. Je známe, že sa používa aj na čistenie toaliet – dobre odstraňuje vodný kameň a pomáha aj pri zápachu.

Ak ste ju ešte nevyskúšali, určite ju odporúčame. Ušetrí vám veľa práce.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Ako účinne vyčistiť domácnosť pomocou koly?

Ak chcete prácu ešte zefektívniť, môžete si kolu trochu vylepšiť. Nakrájajte mydlo na kocky alebo plátky a zalejte ho kolou. Zmes začne šumieť a bublať a mydlo by sa malo v nápoji pomaly rozpúšťať. Môžete si vybrať nejaké voňavé mydlo, veci, na ktoré tento čistiaci prostriedok použijete, budú aj voňať.

Mydlo zvýši čistiace schopnosti koly a urobí výrobok ešte účinnejším.

Čistiaci prostriedok na kolu môžete aj zmraziť

Keď sa mydlo dobre rozpustí (ak to nepomôže, môžete skúsiť zmes aj trochu zohriať), môžete čistiaci prostriedok ihneď použiť. Nalejte ho napríklad do záchodovej misy a nechajte pôsobiť niekoľko hodín alebo ním vydrhnite steny umývadla či nerezový odtok.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Existuje však aj ďalšia možnosť: ak si vyrobíte viac kolového čističa, môžete ho zamraziť a použiť neskôr. Ideálne sú na to gumové formy, z ktorých potom jednoducho vytlačíte zmrazenú kocku koly.

Kocku potom môžete buď zaliať trochou horúcej vody, nechať ju rozpustiť a použiť ju v tekutej forme, alebo môžete zmrazenú kocku hodiť napríklad do záchodovej misy a nechať jej čistiace účinky pôsobiť dlhý čas.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *