Česko sa okamžite zapojí do vojny proti Rusku, ak nastane stret s NATO: Situácia je vážna! Musíme reagovať!

Untitled 7 2

Náčelník generálneho štábu českej armády Karel Řehka v utorok na veliteľskom zhromaždení upozornil, že pokiaľ by začal stret medzi Ruskom a NATO, Česka sa dotkne okamžite. Armáda ČR by bola podľa neho aktívnym účastníkom od prvej minúty. Armáda sa podľa neho musí pripravovať na vojnu veľkého rozsahu.

„Keby došlo ku stretu medzi Ruskom a Alianciou, našej krajiny sa to dotkne okamžite, armáda bude aktívnym účastníkom od prvej minúty. Územie Českej republiky, naša infraštruktúra a naši občania budú cieľom nepriateľského pôsobenia vo všetkých doménach,“ povedal Řehka.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vedci potvrdili znepokojivé vedľajšie účinky vakcíny proti Covidu. Je to vážne!

Rehka pripomenul, že konflikt na Ukrajine nezačal náhodne, ale varovné signály boli zrejmé už niekoľko rokov skôr, spomenul okupáciu Krymu v roku 2014. Západ to ale odmietal vidieť.

„Dúfanie nie je stratégia,“ uviedol Řehka, podľa ktorého nemožno vylúčiť žiadne scenáre ďalšieho vývoja. Začiatok konfliktu na Ukrajine bol podľa neho budíček pre celú spoločnosť.

V tejto súvislosti pripomenul, že niektoré zbraňové systémy, ktoré momentálne ničia ciele na Ukrajine, „doletia aj na naše územie“. Prezbrojenie armády je preto podľa neho nutnosťou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Obroský vodopád vyšší ako Niagarské len kúsok od slovenských hraníc

Řehka upozornil, že je potrebné revidovať existujúce obranné plány. Armáda potrebuje nastaviť víziu bojovania v budúcnosti a urýchliť modernizáciu. Varoval aj pred starnutím zboru a chcel by viesť serióznu debatu o obrane krajiny, aby bolo jasné, ako konať v prípadnej kríze.

Rehka ocenil, že politici za terajšej situácie chápu nutnosť posilnenia armády. Pripomenul však, že ani za tejto situácie nebude zdrojov dostatok. Aj tak je podľa neho treba ich bezo zvyšku využiť.

2 Replies to “Česko sa okamžite zapojí do vojny proti Rusku, ak nastane stret s NATO: Situácia je vážna! Musíme reagovať!

  1. Řehko, z tebe musí mít ve Washingtonu radost. Takhle si představuju vzorového válečného štváče. Včetně těch vykonstruovaných nesmyslů jako důvodů k válce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *