Cesnak do kávy? Áno! Je to kľúč k dlhovekosti

kava

Gruzínsko je známe nielen svojimi úchvatnými výhľadmi, bohatou kultúrou a pohostinnosťou, ale aj jedinečnou tradíciou pitia kávy. Batumská káva, ako sa jej hovorí, prekvapuje nezvyčajným prídavkom. Hoci sa táto kombinácia môže zdať zvláštna, práve ona dodáva tomuto nápoju jedinečnú chuť a vôňu a podľa mnohých Gruzíncov je tajomstvom ich dlhej životnosti.

Ak ste milovníkom kávy a radi experimentujete s rôznymi chuťami, návrh, ktorý vám predstavíme, vás možno zaujme. Gruzínci, známi svojou bohatou kulinárskou kultúrou, majú vo svojom repertoári nezvyčajnú verziu kávy, ktorá pre vás môže byť nielen chutným nápojom, ale aj kľúčom k zdraviu a dlhovekosti.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Namiesto vyhadzovania by ju muži mali jesť po kilogramoch. Kôra melóna je zázrak

Čierna mágia cesnaku v káve

Cesnak, známy svojimi zdraviu prospešnými vlastnosťami, vytvára v kombinácii s kávou prekvapivo harmonickú kompozíciu. Pražený cesnak zvýrazňuje hlbokú arómu kávových zŕn a obohacuje chuť kávy, ktorej dodáva mierne korenistý nádych. Cesnak má navyše hrejivý účinok a podporuje imunitu organizmu, vďaka čomu je káva v štýle batumsk ideálnym nápojom na jesenné a zimné večery.

Príprava batumskej kávy – jednoduchšia, ako si myslíte

Na prípravu kávy v štýle batumsk potrebujete len čerstvo upražené kávové zrná, strúčik cesnaku, kanvičku na kávu (jizvu) a trochu cukru.

  • Na panvici opražte 2 lyžičky kávových zŕn s 1 strúčikom cesnaku na miernom ohni, kým cesnak nezhnedne a nenadobudne „maslový“ povlak.
  • Upražené zrná zomeľte a vložte ich do misky na džízvu.
  • Kávu zalejte vodou a podľa chuti pridajte cukor.
  • Kávu zohrievajte na miernom ohni, kým sa na povrchu neobjaví pena.
  • Celé to premiešajte, vráťte späť do tvorby peny a odstráňte z horáka.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Každá práčka má tlačítko, ktoré ušetrí pri praní kopu peňazí za elektrinu

Hotovú kávu nalejte do šálok a vychutnajte si jej jedinečnú chuť a vôňu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *