Chcete aby banány vydržali o týždeň dlhšie čerstvé? Obaľte ich týmto, máte to doma

bananas 1354785 1920

Banány sú ovocím, ktoré vám doma nesmie chýbať. Môžete ich jesť samostatne, pridávať do smoothies, ovsenej kaše alebo dezertov. Slováci banány milujú, ale zároveň netušia, ako ich skladovať, aby vydržali čerstvé dlhšie ako niekoľko dní. Jeden online tvorca má na to tip.

Zlé vystavenie banánov spôsobuje, že ovocie dozrieva oveľa rýchlejšie, ako by sme chceli. Keď šupka celá zhnedne, banány často končia v koši. Aby ste sa vyhli plytvaniu potravinami, určite si pozrite, ako trochu oddialiť proces dozrievania banánov. TikTokerka predáva triviálny trik a radí, čo robiť s banánmi, keď sa vrátite z obchodu.

Ako predĺžite čerstvosť banánov?

Kúpili ste si kopu banánov, ale obávate sa, že sa pokazia rýchlejšie, ako ich stihnete zjesť? S týmto trikom nie. Dyanne z TikTok kanálu @dyannemartin50 má geniálnu radu, ako predĺžiť čerstvosť banánov. Vo svojom videu vysvetľuje, ako chrániť konce ovocia, aby sa príliš rýchlo nerozkladali.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ak chcete schudnúť, mali by ste vypiť toľkoto káv denne

Vo svojom videu žena prezrádza, že stačí zabaliť konce banánov vlhkou papierovou utierkou a ovocie zostane čerstvé dvakrát dlhšie! Najlepšie je uterák denne navlhčiť, aby si neustále udržiaval správnu úroveň vlhkosti. Žena tiež upozorňuje, že banány po nákupe vždy umyje pod prúdom tečúcej vody. Je to potrebné?

Je potrebné banány umývať? Odpoveď vás možno prekvapí

Väčšina z nás banány spravidla neumýva. Šupka ovocia je nejedlá a končí v koši, tak načo? Hoci sa zdá, že umývanie banánov je zbytočné, vôbec to tak nie je. Hneď po zbere putuje exotické ovocie do veľkých debien, kde sa postrieka fungicídmi a baktericídmi, aby sa ovocie dostalo na miesto určenia v perfektnom stave. Banány nie sú výnimkou, preto sa musia umývať, aby sa pesticídy nerozniesli po ostatnom ovocí a zelenine v kuchyni.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Trik s čistou vodou zaručí, že banány ostanú čerstvé dva týždne

Hoci ich TikTokerka iba pokropí vodou, podľa nášho názoru ich treba umyť trochu dôkladnejšie. Najlepšie bude fungovať zmes vody a niekoľkých čajových lyžičiek jedlej sódy. Po ponorení ovocia sa odstráni väčšina chemických látok a banány budú pripravené na konzumáciu. Viac informácií si môžete prečítať v článku na tomto odkaze.

Kde skladovať banány?

Zrelé banány by nemali byť v blízkosti iného ovocia a zeleniny. Najhoršie sú na tom jablká, pretože produkujú veľké množstvo etylénu, ktorý je zodpovedný za rýchlejší rozklad čerstvých produktov. Chránené banány je najlepšie umiestniť na pult, oddelene od ostatných potravín. Niektorí môžu tvrdiť, že banány je najlepšie uchovávať v chladničke, čo nie je práve dobrý nápad. Exotické ovocie nemá rado nízke teploty a vlhkosť. Pult a navlhčená kuchynská utierka omotaná okolo špičky budú fungovať oveľa lepšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *