Chcete najsilnejšiu zeleninu? Nakŕmte ju špeciálnym hnojivom, ktoré si vyrobíte sami

sadenice

Každý záhradkár sníva o zdravých, silných a nápadných sadeniciach. To zaručuje, že rastliny prinesú úrodnú úrodu, o ktorej sníva každý poľnohospodár.

Niekedy však šťastie potrebuje trochu pomoci. Pomocou prírodného hnojiva, ktoré si môžete pripraviť doslova z niekoľkých ingrediencií, ktoré máte určite doma.

Prečo je tak dôležité starať sa o svoje sadenice?

Hoci by sa mohlo zdať, že skutočným umením starostlivosti o záhradu je udržiavať statné kríky pri živote a správne hnojiť, všetko kúzlo sa odohráva pri pestovaní sadeníc.

Práve tie si vyžadujú osobitnú starostlivosť, pretože sú náchylné na mnohé choroby, nedokážu sa vyrovnať s nedostatkom živín v pôde alebo chronickým suchom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sršne a osy sa u vás neukážu. Stačí toto zaliať horúcou vodou

Preto je veľmi dôležité, aby hnojivo, ktoré sadeniciam dodávame, bolo vhodné. Takto si môžeme byť istí, že budú odolnejšie voči akýmkoľvek chorobám alebo parazitom a že ich koreňový systém bude primerane vyvinutý.

Sadzonki 2 1c67c6fa5d

Aké hnojivo na sadenice použiť?

Ideálne hnojivo na sadenice je hnojivo na báze prírodných zložiek. Stačí ho jednoducho zmiešať:

  • 1 čajovú lyžičku kvasníc;
  • 1 čajovú lyžičku jedlej sódy;
  • 1 liter teplej vody.
  • Po tom, čo necháte prípravok 2 hodiny odstáť, zrieďte ho s 10 litrami vody a zalejte ním sadenice.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  4 železné pravidlá pestovania zemiakov. Tie vám zabezpečia obrovskú úrodu
Sadzonki 3 dc0d7e3b79

Prečo je domáce hnojivo na sadenice také účinné?

Hoci je zloženie domáceho hnojiva na sadenice stručné, ba chcelo by sa povedať triviálne, obsahuje všetky dôležité mikroživiny, ktoré naše sadenice potrebujú.

Kvasnice sú bohaté na vitamín B a minerálne látky, ako sú dusík a fosfor. Ich pridanie do pôdy prospieva rozvoju koreňového systému sadeníc.

Na druhej strane, jedlá sóda je pre sadenice prírodným antibiotikom. Chráni pred chorobami koreňov a napadnutím hubovými chorobami. Toto domáce hnojivo sa odporúča aplikovať 2 až 3-krát mesačne. Na výsledky určite nebudete musieť dlho čakať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *