Chcete šťavnaté sladké paradajky? Použite kurací trus

paradajky

Chystáte sa sadiť paradajky do zeme? Druhá polovica mája, po Studenej Zośke, je vhodná doba na túto liečbu. Kým však sadeničku zasadíte do zeme, použite osvedčený trik, vďaka ktorému bude na kríkoch oveľa viac paradajok ako doteraz.

Ako zvýšiť výnosy paradajok – použite osvedčený patent

Keď vykopete jamku pre sadenicu paradajok, nalejte na dno malé množstvo kuracieho hnoja. Hnojivo by sa malo rovnomerne rozložiť, zmiešať s pôdou a hojne zalievať. Kurací hnoj spôsobí, že úroda bude oveľa väčšia ako predtým. Prečo?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci si pekne priplatia za tieto potraviny a výrobky. Vláda zvýšila dane

Ako funguje kurací hnoj?

Hnoj poskytuje rastlinám základné živiny, ako je dusík, fosfor a draslík. Okrem toho obsahuje aj vápnik, horčík, bór a železo, ktoré sú niekedy v minerálnych hnojivách nedostupné. Kurací trus obsahuje aj výnimočne veľké množstvo dusíka.

Ide o veľmi koncentrované hnojivo, ktoré našim paradajkám poskytne veľkú dávku živín. Pamätajte, že paradajky majú dlhé vegetačné obdobie a slepačí trus im svojou silou zabezpečí dlhodobé hnojenie.

sliepka

Ako používať kurací hnoj?

Hnoj sa môže použiť vo forme:

  • čerstvé,
  • kompostovaný,
  • sušené
  • granulovaný.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vyrobte si doma toto hnojivo. Paradajky a uhorky sa začnú rozrastať ako divé

Bezprostredne pred výsadbou paradajok nemôžeme použiť čerstvý hnoj. Takýto hnoj by sa mal na jeseň zmiešať s pôdou.

Kompostovaný maštaľný hnoj (mal by zostať na kope aspoň jeden rok) alebo granulovaný maštaľný hnoj je možné použiť na jeseň aj na jar . Tento druh hnoja používajme pred výsadbou paradajok.

Ako posilniť účinky kuracieho hnoja?

Keď sa objavia prvé zhluky paradajok, môžete kríky zaliať vopred pripravenou žihľavovou kašou. Hnojka zvýši účinok hnojiva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *