Chudák medveď si zasekol hlavu do krmného valca, s ktorým chodil 17 dní. Pozrite, čo dokázal

medved 1

Veľmi vzácny zásah sa nedávno podaril špecializovanému tímu pre záchranu zvierat. Po dvojtýždňovom pátraní sa im podarilo nájsť medveďa so zaseknutým kŕmnym valcom na hlave. Táto neuveriteľná príhoda sa odohrala v obci Stratená v Rožňavskom okrese. Správu o úspešnej záchrane zverejnila Štátna ochrana prírody SR prostredníctvom sociálnej siete.

Podľa informácií zásahového tímu pre medveďa hnedého, zviera malo kŕmny valec na hlave celých 17 dní a za tú dobu prešlo z oblasti Čierneho Váhu v Nízkych Tatrách až do Slovenského raja.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Trik ako olúpať celý cesnak za 20 sekúnd

„Je neuveriteľné, že medveď dokázal prežiť taký dlhý čas s takouto prekážkou na hlave. Musel sa naučiť piť vodu aj napriek obmedzeniu,“ zdôraznil zástupca tímu.

Medveď bol následne uspávaný, aby mu mohli odstrániť kŕmny valec z hlavy. Po ošetrení ho opäť prepustili do voľnej prírody.

Plastový kŕmny valcový zásobník sa používa na vnadenie divých zvierat, najmä diviakov, a má kapacitu približne 30 litrov kukurice. Ochrancovia prírody však upozorňujú, že takéto zariadenie je nedostatočne zabezpečené proti medveďom. Medveď dokáže prekonať zamykací mechanizmus a dostať sa k potrave.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slamku vložte do vrecúška s chlebom. Toto ste mali vedieť skôr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *