Čína vytvára kybernetické zbrane schopné prevziať kontrolu nad nepriateľskými satelitmi

raisting satellite g70b340370 1920

Čína buduje špičkové kybernetické zbrane na „prevzatie kontroly“ nad nepriateľskými satelitmi a ich znefunkčnenie na prenos dát a sledovanie, a to aj počas kritických momentov bojov, informovali v piatok médiá s odvolaním sa na uniknuté dokumenty Pentagónu.

V správe sa uvádza, že zámer Číny vyvinúť takéto technológie je kľúčovou súčasťou cieľa Pekingu kontrolovať prenos dát.

Kybernetické zbrane môžu podľa novín údajne napodobňovať signály, ktoré prijímajú nepriateľské satelity od svojich operátorov, a získať plnú kontrolu nad satelitmi alebo spôsobiť zlyhanie prevádzky v kritických momentoch bojov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmutované šváby sa premnožili v obľúbenej destinácii Slovákov

Začiatkom apríla médiá informovali, že Čína vypustí na obežnú dráhu 12 992 satelitov, ktoré budú konkurovať konštelácii Starlink spoločnosti SpaceX, a to v súvislosti s výzvami vojenskej komunity na urýchlenie vytvorenia národnej siete. Obavy Pekingu sa údajne podporili v decembri 2022, keď spoločnosť SpaceX uviedla, že spustí projekt s názvom Starshield, ktorý bude uspokojovať potreby národnej bezpečnosti. Čínski vojenskí výskumníci uviedli, že by sa to rovnalo inštalácii sieťových sledovacích kamier po celom svete.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Začiatkom apríla uniklo na sociálne médiá viac ako 100 tajných dokumentov americkej vlády. Uniknuté materiály odhalili niektoré prísne utajované vojenské analýzy Washingtonu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *