Čo okrem oblečenia prať v práčke? Tieto veci môžete ľahko osviežiť. Budú ako nové

pracka

Čo okrem oblečenia možno prať v práčke? Túto otázku si kladie mnoho ľudí. Často vidíme, ako sa na iných materiáloch hromadí prach a špina, a najjednoduchšie je hodiť ich do práčky. Čomu sa oplatí venovať pozornosť?

Bez práčky v domácnosti si niektorí z nás doslova nevedia predstaviť život. Niet sa čomu čudovať, pretože nám veľmi uľahčuje každodenný život. Ako je všeobecne známe, práčka slúži na pranie nášho oblečenia. Mnohí ľudia sa však pýtajú, či sa do bubna dá dať aj niečo iné. Čo okrem oblečenia prať v práčke? Odpovedáme.

Čo všetko možno okrem oblečenia prať v práčke? Dávajte pozor na toto

Chcete rýchlo osviežiť aj iné veci ako oblečenie? Čo všetko môžete dať do bubna?

  • Topánky. Tenisky môžete bez problémov vyprať, ale je dobré vybrať šnúrky, predčistiť materiál a vložiť ich do ochranného vrecka. Neperte však lepené topánky, semiš alebo podpätky, pretože sa môžu poškodiť alebo poškodiť bubon práčky. Aby ste zabránili nárazom obuvi do bubna, perte ju napríklad s uterákmi. Sušte v prirodzenej polohe, nie na slnku alebo na radiátore.
  • Záclony a závesy. Prečítajte si visačku pripevnenú k výrobku a postupujte podľa pokynov. Zvoľte šetrný program s teplotou približne 30 stupňov Celzia.
  • Plyšové hračky. Odstráňte ozdobné prvky, ako sú korálky a mašle. Jedného plyšového medvedíka môžete prať spolu s oblečením podobnej farby a pri teplote nie vyššej ako 30 stupňov Celzia. Ak chcete prať viac ako jedného plyšáka, perte ich podľa farebného rozdelenia.
  • Mopsy: Mopsy sa môžu používať ako hračky, ktoré sa dajú použiť na nosenie, ale aj ako hračky, ktoré sa dajú použiť na nosenie. Rýchlo sa zašpinia, a preto ich treba vyčistiť. Skontrolujte odporúčania na štítku a ak nie sú žiadne kontraindikácie, odskrutkujte alebo oddeľte mop a vyperte ho v práčke.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Geniálny trik na mäkké a nadýchané uteráky ako z reklamy

Čo okrem oblečenia ešte prať v práčke? Bez váhania vhoďte do bubna

Okrem vyššie uvedených položiek môžete v práčke aj osviežiť:

  • rohože na cvičenie (stačí vlažná voda bez pracieho prostriedku);
  • batohy a textilné tašky (šetrný program, 30 stupňov);
  • koberce (šetrný program, 30 stupňov).
  • Môžete v práčke vyprať jednu vec? Zistite, či dosiahnete požadovaný účinok
  • Okrem toho, čo všetko možno v práčke prať, sa mnohí ľudia zaujímajú aj o to, či možno do bubna vložiť len jeden kus bielizne. Je všeobecne známe, že je dobré bubon nepreťažiť, čo by pranie sťažilo. Na druhej strane, ak vložíte len jednu vec a náplň je malá, vec sa nebude správne pohybovať, takže sa nečistoty nemusia správne odstrániť. Z tohto dôvodu je lepším riešením vložiť do práčky niečo iné.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte tieto tri zložky a pite pred raňajkami. Boky a brucho začnú miznúť

One Reply to “Čo okrem oblečenia prať v práčke? Tieto veci môžete ľahko osviežiť. Budú ako nové”

  1. možno sa to niekomu bude zdať čudné,ale ja v práčke periem aj uhorky pred nskladaním.Dám na 30 stupňov a uhorky sú krásne čisté,ako vyleštené.Čo je podstatné,vôbec sa nepoškodia a ja usporím čas , ktorý využijem na prípravu pohárov.Robím to už vyše 20 rokov a aj moje peiateľky,ktorým som to poradila

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *