• 29 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Dajte si do chladničky kriedu a ušetrite na elektrine. Toto je dôvod

Dajte si do chladničky kriedu a ušetrite na elektrine. Toto je dôvod

Chladnička je jedným z najdôležitejších spotrebičov v domácnosti. Dnes je ťažké predstaviť si život bez nej. Uchováva potraviny čerstvé a jedlé aj niekoľko dní po zakúpení. Niekedy však nepríjemne zapácha. Existuje však spôsob, ako to obísť. Je ním krieda v chladničke.

V chladničke skladujeme najrôznejšie veci – od mliečnych výrobkov až po surové mäso. Správne skladovanie vecí je kľúčové, pretože sa tým predlžuje ich čerstvosť, ale aj obmedzuje šírenie nepríjemných pachov.

Ako skladovať veci v chladničke, aby vydržali čo najdlhšie čerstvé?

Štandardná chladnička udržiava stálu teplotu 4-6 stp. C. Zásuvka na ovocie a zeleninu má o niečo nižšiu teplotu, ktorá je zvyčajne 2 stp. C. Pri vybaľovaní nákupu sa oplatí dodržiavať niekoľko pravidiel. Vďaka nim vydržia vaše potraviny čerstvé oveľa dlhšie. Začnite hornou policou v chladničke. Tu je teplota o niečo vyššia, čo podporuje rast bacilov mliečneho kvasenia. Uchovávajte na nej mlieko, jogurt, kefír a cmar.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Teraz je ten najlepší čas. Najdôležitejšia vec pred vykurovacou sezónou

Stredná polica by sa mala používať na výrobky, ktoré sa kazia najrýchlejšie, ako sú údeniny, tvaroh, syry a tavené jedlá (napr. zvyšky od obeda). Pokiaľ ide o spodnú policu, je to miesto určené pre surové mäso a ryby. Tu je teplota najnižšia a zabráni rozkladu baktérií v mäse. Nezabúdajte na správne skladovanie každého výrobku. Syr a údeniny uložte do vzduchotesnej nádoby a zeleninu skladujte oddelene od ovocia, najlepšie na samostatných policiach. Poháre so zaváraninami držte na dverách chladničky.

Krieda v chladničke – spôsob, ako sa vysporiadať s nepríjemnými pachmi

V chladničke sa občas začne hromadiť prebytočná vlhkosť. V chladničke sa začne hromadiť vlhkosť. Spozorujete to na zadnej strane chladničky, pretože sa na nej začnú zhromažďovať kvapky vody. Od toho je už len krôčik k nepríjemnému zápachu vychádzajúcemu z chladničky pri každom jej otvorení. Dá sa tomu zabrániť?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Uvarte alobal vo vriacej vode. Pozrite sa, čo to všetko dokáže vyriešiť

Môžete. Stačí, ak sa zásobíte jednou vecou. Je to krieda, tá istá krieda, ktorú učitelia používajú na písanie na tabuľu. Môžete si ju kúpiť v každom papiernictve a neminiete za ňu viac ako 5 zlotých. Krieda má hygroskopické vlastnosti, čo znamená, že pohlcuje prebytočnú vlhkosť, a navyše pohlcuje všetky nepríjemné pachy vychádzajúce z chladničky. Ako ju používať? Umiestnite jeden kus kriedy na každú policu, ďaleko od dverí chladničky. Po hodine sa zbavíte nepríjemného problému. Nezabudnite však kriedu raz týždenne vymeniť.

Podobné články

Urobte túto jednoduchú vec s vašou chladničkou a mesačne vám ostanú eurá na viac za elektrinu

Urobte túto jednoduchú vec s vašou…

Myslíte si, že vaša chladnička spotrebúva…
Nemci si vo veľkom dávajú drevené uhlie do chladničky. Slováci to ešte nerobia

Nemci si vo veľkom dávajú drevené…

Chladnička je základný spotrebič, bez ktorého…
Ľudia si začali kresliť čiaru kriedou okolo domu. Viete prečo?

Ľudia si začali kresliť čiaru kriedou…

Vedeli ste, že obyčajná krieda dokáže…
Ľudia vkladajú túto vec do chladničky a do rána je zápach preč

Ľudia vkladajú túto vec do chladničky…

Chladnička je základný spotrebič, bez ktorého…
Zapnutú baterku na svietenie vložte do chladničky. Ušetrí vám to peniaza za elektrinu

Zapnutú baterku na svietenie vložte do…

Viete, ako ušetriť energiu v kuchyni?…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *