Nie je nič lepšie ako posedenie v záhrade počas teplých dní. Nadšenci záhradkárčenia tiež radi trávia čas so svojimi plodinami. Toto potešenie im však môžu pokaziť škodcovia, ktorí ničia všetko, čo im príde do cesty. Pozrite sa, ako použiť škoricu na mravce a iný hmyz.
Škorica je cenené korenie, ktoré sa výborne hodí do dezertov, vareného vína a do indickej kuchyne. Niektorých možno prekvapí, že funguje aj na škodcov v záhrade. Zistite, ako ju použiť, aby ste sa zbavili týchto neželaných nájomníkov.
Mravce v záhrade – ako ich odstrániť?
Hoci sa nám mravce zdajú malé a neškodné, v záhrade dokážu napáchať veľa škody. Ak sa príliš rozšíria, môžu poškodiť korene, hľuzy a odnože rastlín, zničiť puky a kvety. A vytváraním chodieb môžu viesť k vysychaniu pôdy alebo devastácii trávnika. Preto ak nechcete, aby sa to stalo, odstráňte mraveniská hneď, ako ich zbadáte. Nepoužívajte však na to silné chemické látky. Bude to mať zlý vplyv na rastliny a životné prostredie. Čo by ste teda mali robiť? Použite prírodné metódy, ktoré mravce nezabijú, ale jednoducho ich odpudia. Sú lepšie pre ekosystém.
Ako používať škoricu na mravce?
Škorica je veľmi aromatické korenie. Má mnoho priaznivcov, ale mravce sú jej jednoznačnými odporcami. Jej vôňa ich účinne odpudzuje, takže s nimi máte pokoj. Ak zbadáte ich kopec, jednoducho po ňom rozsypte toto korenie a sústreďte sa najmä na vchody do neho. Bude to však len dočasné riešenie. Ak chcete dosiahnuť dlhodobý účinok, na horúce miesta v záhrade vysaďte levanduľu, tymián alebo mätu poľnú. Mravce sa od týchto rastlín držia ďalej.
Čo ďalšie funguje na aplikáciu?
Podobne ako škorica bude fungovať aj kuchynská soľ. Rozsypte ju pri vchodoch do mraveniska a po povrchu. Začne okamžite pôsobiť a mravce začnú pomaly opúšťať mohylu a unikať z jej okolia. Je to lacnejšie riešenie ako použitie škorice. Soľ bude účinne odpudzovať mravce a vy zažijete pokoj o svoju úrodu. Pri oboch metódach počkajte 1 – 2 dni, kým všetci jedinci neopustia mohylu.