Ďalší medveď ohrozoval deti pri škôlke. Vyriešiť to museli radikálne

medved

Sobotu 15. júla 2023 musel byť odstrelený ďalší medveď v obci Necpaly v okrese Martin. Tento konkrétny medveď si dokonca vytyčil svoje územie a pravidelne navštevoval dvor obyvateľov. Jeho posledná návšteva sa uskutočnila v piatok večer 14. júla 2023, píše portál zoznam.sk

Osudný deň (15.7. 2023) Zásahový tím pre medveďa hnedého, ktorý sa snažil šelmu najprv neúspešne uspať a nakoniec ju odstrelili. Po dlhodobom sledovaní pohybu a správania medveďa zásahovým tímom od júna tohto roku sa ukázalo, že je nutné zasiahnuť. Medveď sa vytvoril svoje teritórium vo dvore Stanislava a predstavoval vážne nebezpečenstvo pre obyvateľov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pijete perlivé vody? Mali by ste vedieť, čo vám to robí s telom

Zviera s váhou 53 kilogramov, ktoré sa ukázalo byť trojročnou medvedicou, zaznamenávali v okolí obecného úradu, materskej školy, autobusovej zastávky a v záhradách rodinných domov. Medveď spôsoboval škody na ovocných stromoch, čo viedlo k rozhodnutiu Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR zasiahnuť.

Odborníci z ŠOP SR zdôraznili, že odstrelenie bolo nevyhnutné na zabezpečenie bezpečnosti obyvateľov a minimalizáciu škôd spôsobených medveďom. Situácia s ohrozujúcimi divokými zvieratami si vyžaduje opatrný prístup a zhodnotenie konkrétnych okolností.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rozsypte toto po záhrade a slimáky sa už neukážu

Toto je už druhý prípad odstrelenia medveďa v tomto regióne tento rok. Obyvatelia Necpalov a okolia vyjadrujú svoju obavu z častých stretnutí s medveďmi a volajú po ďalších opatreniach na riešenie tohto problému.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *