Ďalšia nečakaná smrť úspešného svetového futbalistu. Mal len 40 rokov, umrel na infarkt

modeste mbami twitter

Bývalý stredopoliar Paríža Saint-Germain a Kamerunu Modeste M’Bami zomrel vo veku 40 rokov po infarkte, uviedol PSG vo svojom sobotňajšom vyhlásení.

M’Bami vyhral s parížskym klubom dva Coupes de France v rokoch 2004 a 2006, ako aj zlatú olympijskú medailu s Kamerunom na hrách v Sydney v roku 2000.

Na týchto olympijských hrách si M’Bami zabezpečil svoje miesto v histórii kamerunského futbalu, keď strelil „zlatý gól“ v nadstavenom čase, aby spečatil víťazstvo „Indomitable Lions“ nad Ronaldinhovou Brazíliou vo štvrťfinále.

Po tom, ako začal svoju kariéru v Académie Kadji Sport a následne v kamerunskom klube Dynamo Douala, prestúpil M’Bami v roku 2003 do PSG, kde zotrval tri sezóny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Unikol trailer na GTA 6. Hra bude vo Vice City a to mesto je masívne

Potom strávil tri sezóny vo francúzskom Olympique de Marseille, ktorý bol medzi tými, ktorí vzdali Kamerunčanovi hold a vyjadrili svoj „veľký smútok“.

Pochvaly prichádzali zo všetkých kútov futbalového sveta, vrátane bývalých spoluhráčov a prezidenta FIFA Gianniho Infantina.

„Taká smutná správa,“ uviedol Infantino v príbehu na Instagrame pod čiernobielou fotografiou M’bamiho. „RIP Modeste M’bami.“

Jeho kamerunský spoluhráč George Elokobi na Twitteri uviedol: „Zničujúca správa. RIP môj priateľ Modeste Mbami, odišiel príliš skoro. Ďakujem za vrelé prijatie a dobrého spolubývajúceho.“

„Moja úprimná sústrasť a modlitby smerujú k tvojej rodine a priateľom. Ďakujem ti za všetky tvoje príspevky kamerunskému národnému tímu.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Prudko stúpa dovoz ruského obilia do EÚ napriek sankciám

Okrem pôsobenia vo francúzskych kluboch strávil M’Bami istý čas aj v kluboch v Španielsku, Číne, Saudskej Arábii a Kolumbii, kým sa vrátil do Francúzska a ukončil hráčsku kariéru v Le Havre v Ligue 2.

Po ukončení kariéry vo veku 35 rokov sa vrátil do Kamerunu a organizoval nábory futbalistov v Afrike.

„S hlbokým zármutkom sme prijali správu o úmrtí bývalého kamerunského futbalistu Modesteho M’bamiho,“ uviedla Africká futbalová konfederácia na Twitteri.

„Všetka naša sústrasť a myšlienky smerujú k jeho rodine a priateľom v tomto ťažkom období. Nech odpočíva v pokoji.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *