Digitálne euro je čoskoro tu. Žiadna hotovosť a peniaze pod kontrolou

digitalne euro

Európska centrálna banka (ECB) vstúpila do ďalšej fázy vývoja digitálneho eura, čím nás posúva bližšie k novému veku digitálnej platby. Tento krok, ktorý je súčasťou snahy o posilnenie odolnosti eura v čoraz viac digitalizovanom svete, otvára dvere novým spôsobom, ako ľudia budú v budúcnosti platiť. Píše o tom portál spravy.rtvs.sk

Digitálne euro predstavuje revolučnú platobnú metódu, ktorá umožní platby kartou aj cez internet, pričom sa vyhneme potrebe prechádzať cez komplikované platobné brány. Táto zmena nezjednoduší len transakcie v obchodoch a v zahraničí, ale aj platby medzi jednotlivými používateľmi.

Banková rada predstavila koncept digitálneho eura ako „bankovku s nulovou nominálnou hodnotou a zabudovaným čipom, ktorý umožní použitie jej ako platobnej karty“. Užívatelia budú mať možnosť otvoriť si digitálnu peňaženku vo svojej banke alebo v špecializovanej FINTECH spoločnosti s licenciou, kde budú môcť previesť časť svojich eur na túto digitálnu menu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vytlačte toto ovocie do vody a pite. Najlepšie hydratujete telo, ktoré bude silné

Je však potrebné zdôrazniť, že digitálne euro nebude slúžiť na investície alebo na zarábanie úrokov. Maximálna suma, ktorú bude možné držať v digitálnej peňaženke, bude obmedzená na približne 3000 eur, aby sa predišlo negatívnym vplyvom na stabilitu komerčných bánk.

Tento nový platobný systém bude dohliadať na jeho riadenie Európska centrálna banka, ktorá má za cieľ stabilizovať euro na svetových trhoch a zároveň bojovať proti praniu špinavých peňazí, ktoré sú často spojené s hotovosťou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nemci pred odchodom na dovolenku dávajú mincu do mrazničky. Zachraňuje ich to

Tento krok je aj reakciou na rastúci dopyt po digitálnych peňaženkách vo svete, inšpirovaný napríklad čínskym modelom digitálnej meny. Výkonný podpredseda Európskej komisie pre obchod Valdis Dombrovskis zdôraznil, že spotrebitelia čoraz častejšie preferujú digitálne platby a bezkontaktné metódy.

Zavedenie digitálneho eura bude dobrovoľné, a očakáva sa, že by mohlo byť v praxi dostupné o dva roky. Tento krok znamená, že Slovensko sa pohybuje smerom k moderným platobným riešeniam, ktoré budú prispievať k efektívnosti a pohodliu pri finančných transakciách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *