Viete čo je toto? Rozumní ľudia to nikdy nevyhodia a ušetrí im to veľa peňazí

silikagel

Guľôčky v papierových obaloch sa často balia spolu s novým párom topánok, hádžu sa do kufrov alebo podobných predmetov. Plnia dôležitú funkciu a v žiadnom prípade by sa nemali vyhadzovať. Majú niekoľko užitočných využití.

Tieto guľôčky sú vlastne silikagél, známy aj ako silikagél, ktorý má vysušujúce vlastnosti. Jeho pôsobenie spočíva v tom, že zabraňuje vlhkosti a chráni nové predmety pred poškodením. Silikagél sa vďaka svojej vysušovacej schopnosti môže používať v rôznych situáciách. Stojí za to vedieť, že použitie vrecúšok naplnených gélovými guľôčkami sa neobmedzuje len na krabice na topánky, ale ďaleko presahuje ich a iné obaly.

Na čo použiť silikagél?

Jedným z príkladov je ich použitie v aute, ak máme problém so zahmlenými oknami (najmä ráno). Je dobré mať v aute niekoľko vrecúšok silikagélu, pretože výborne pohlcujú vlhkosť a pomôžu udržať interiér vozidla suchý. Vďaka tomu budeme mať oveľa pokojnejšie rána a lepšiu viditeľnosť na cestu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slovensku hrozí katastrofa. Jedovatá skládka otrávi najväčšie zásoby pitnej vody

Silikagélové guľôčky môžu byť nápomocné aj v prípade, že vám zaplaví telefón. Keď sa stretnete s takouto poruchou, nemusíte hneď bežať po pomoc k odborníkovi alebo servisnému technikovi. Môžete vyskúšať silikagél a až keď nepomôže, vrátiť smartfón na opravu. Situácia je však úplne iná v prípade vlhkosti spôsobenej napríklad poveternostnými podmienkami. Vtedy stačí telefón umiestniť do uzavretej nádoby spolu s vreckami naplnenými silikagélovými guľôčkami. Táto metóda bude fungovať na princípe odvlhčovania, a preto môže pomôcť zachrániť elektronické zariadenia pred účinkami vlhkosti.

Silikagél je užitočný aj v kozmetickej taštičke a v skrinke na náradie. Vlhkosť je skutočným nepriateľom, ktorý môže poškodiť kozmetiku aj nástroje. Umiestnenie vrecúšok s kremičitými guľôčkami na tieto miesta určite pomôže udržať tieto výrobky v dobrom stave veľmi dlhý čas. Prispeje to aj k úspore našich peňazí a nervov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia si začínajú doma dávať drevené uhlie. Rieši im to otravný problém

Ďalšie triky na používanie silikagélu menia pravidlá hry

Ak máme problém s vlhkosťou v skrinkách (napr. s oblečením alebo uterákmi), silikagélové guľôčky nám tiež môžu byť neuveriteľne nápomocné. Niekoľko balíčkov tejto látky pomáha udržať naše oblečenie svieže, ako aj zabrániť nepríjemným pachom alebo plesniam. Silikagélové guľôčky sú užitočné aj vtedy, keď máme premočenú obuv. Počas procesu sušenia je dobré vložiť do nich vrecúško silikagélu, ktoré pomôže účinne sa zbaviť vlhkosti. Pomôže to ich rýchlejšiemu vysušeniu.

Na záver možno povedať, že silikagél má mnoho neuveriteľne užitočných aplikácií. Stojí za to vedieť, že guľôčky v papierových balíčkoch nie sú len zbytočnými prísadami. Pomáhajú udržiavať naše veci v suchu a úplne ich chrániť pred vlhkosťou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *