Stačí vám len slamka a telefón bude ako nový. Toto v servisoch taja

mobil

Čo má slamka spoločné s mobilným telefónom? Teoreticky nič, ale v praxi môže byť veľmi užitočná. Pomôže vám vyriešiť vážny problém. Možno to znie trochu zvláštne, ale tento jednoduchý trik naozaj funguje!

Obyčajné predmety majú prekvapivé využitie. Tak je to napríklad v prípade slamky, ktorá sa tradične používa na popíjanie nápojov. Ak ju vložíte do mobilného telefónu, dosiahnete skutočne pôsobivé výsledky. Vieme, že to na prvý pohľad znie smiešne, ale slamka dokáže udržať váš telefón dlhšie funkčný.

Ako vám pomôže slamka vložená do telefónu?

Slamka vložená do telefónu je jednoduchý patent na jeho čistenie. Všetci vieme, že v zákutiach, ako sú vstupy nabíjačky a slúchadiel, ako aj reproduktor, sa hromadí veľa prachu. Ide o veľmi ťažko prístupné miesta, takže nemáte možnosť dostať z nich nečistoty bez toho, aby ste zariadenie rozobrali (čo by mohlo skončiť jeho poškodením alebo stratou záruky).

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vložte toto ovocie k perníkom a budú svieže celé Vianoce

Jedinou bezpečnou možnosťou je použiť spojený vzduch. Samozrejme, môžete si ho kúpiť v obchode s elektronikou (nie je ani veľmi drahý), ale náš trik so slamkou bude fungovať rovnako účinne. Najlepšie na tom je, že ho vykonáte úplne zadarmo.

Ako si vyrobiť slamku na čistenie telefónu?

Ak chcete použiť slamku na čistenie telefónu, musíte si ju správne pripraviť. Okrem trubičky na pitie potrebujete aj plastovú fľašu, konkrétne vrchnú časť (vrátane uzáveru!), sekáčik alebo spájkovačku a lepidlo (najlepšie horúce). Pomocou zvoleného nástroja urobte do uzáveru fľaše otvor, cez ktorý môžete bez problémov previesť slamku (dávajte pozor, aby nebol príliš široký).

Potom do otvoru vložte rúrku tak, aby bol kus vo vnútri pohára fľaše a kus mimo neho. Pripevnite slamku k uzáveru pomocou horúceho lepidla a počkajte, kým prípravok úplne zaschne. Nakoniec umiestnite rúrku vysávača do pohára fľaše (tak, aby sa slamka nachádzala vo vnútri). Takto pripravený systém je pripravený na vyťahovanie prachu a omrviniek zo zákutí telefónu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Najlepší spôsob, ako odplašiť myši vo vašom dome

Ako túto pomôcku používať?

Ako sme už spomenuli, slamku je potrebné vložiť do telefónu, konkrétne zasunúť do jeho zákutí. Ak sa tam nezmestí, jednoducho ju pritlačte k puzdru – tým sa dostane všetok prach a omrvinky aj z ťažko prístupných miest. Spustite vysávač, chvíľu počkajte a máte hotovo! Nezostane ani najmenšia stopa po prachu a čiastočkách. Pomocou tohto patentu môžete vyčistiť USB, HDMI a ďalšie zásuvky na počítači, televízore a iných domácich spotrebičoch.

Slamka a okolo nej vybudovaný systém sú užitočné nielen na čistenie telefónu. Bez problémov ju môžete použiť aj na čistenie. Je ideálna na vyťahovanie malých čiastočiek nečistôt z rôznych zákutí v dome a aute. To, ako ho použijete, závisí od vašich potrieb a vašej kreativity.

2 Replies to “Stačí vám len slamka a telefón bude ako nový. Toto v servisoch taja

  1. Väčšiu blbosť som ani nepočul…
    Pracujem s mobilnou technikou už 15 rokov a nikdy som podobnú blbosť nepoužíval.
    Na čistenie otvoru používam ihlu, pretože sú tam často nánosy, ktoré sú veľmi tlačené a nejdú von. Potom je dobré to očistiť suchou zubnou kefkou, ktorú si vyhradite na tento účel. Pokiaľ má kefka jemné štetiny, môžete ju použiť aj na čistenie zvukovodu repro a sluchátko. Netlačit! Ešte používam isopropyl, ale nie je pre laikov, ktorý ho nevedia použiť a môžu si zničiť súčasti, pripadne LCD, ktorý sa môže odlepiť. Iba jemne vlhko, nie mokro. A nikdy nepoužívať stlačený vzduch kôli ptetrhnutiu membrán a iné tekutiny ako wd40, alpu s iný alkohol. Obsahujú cukor s prísady. Isopropyl sa odparuje a preto nemá konkurenciu.

  2. Ja pouzivam aj stlaceny vzduch ale s rozumom, nie na plne pecky a priamo do otvorov. Extra pozor davam na repro a mikrofon. Samozrejme aj ihlu, kefku na mastnu spinu. Contox alebo Elcon su tiez dobre cistice.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *