• 21 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Do kvetináča dajte alobal a vaše kvety začnú rásť ako divé

Do kvetináča dajte alobal a vaše kvety začnú rásť ako divé

Hliníková fólia v kvetináči nie je náhoda. Naučte sa tajomstvo záhradníka a tešte sa zo sviežich rastlín na parapete. Stačí len kúsok, aby ste videli výsledky.

Hoci hliníková fólia neprenáša do pôdy žiadne výživné hodnoty, môže pomôcť iným spôsobom. Dostať k rastline správne množstvo svetla je pre jej vývoj veľmi dôležité a fólia jej ho dokáže dodať. Pozrite si trik uvedený nižšie!

Hliníková fólia v kvetináči je tajomstvom záhradkárov

To, že fóliu môžete použiť v kuchyni, vie každý, ale o jej umiestnení do kvetináča sa veľa nehovorí. Trik spočíva v tom, aby rastlina dostala svetlo, pretože bez správneho množstva slnečného svetla nie je schopná rásť a vyživovať sa. Lúče dopadajúce na listy podporujú fotosyntézu prebiehajúcu v bunkách, a tak jej dodávajú potravu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Uvarte alobal vo vriacej vode. Pozrite sa, čo to všetko dokáže vyriešiť

Použitie reflexnej fólie zabezpečí potrebné svetlo a otáčanie kvetináčov bude už len minulosťou. Tieto poznatky sa oplatí využiť na jeseň a v zime, keď sú dni krátke a tmavé a rastlina stále potrebuje slnečné svetlo na správny rast. Ako si vytvoriť prirodzené osvetlenie? Jednoducho vystrihnite malý kúsok fólie a napichnite ho na dve tyčinky (napr. špáradlá), čím vytvoríte malú „zástenu“. Potom ich zapichnite do kvetináča svietiacou stranou smerom ku kvetu. Takto bude mať rovnaký prístup k svetlu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Citrón zalejte octom a vytvoríte si domáci zázrak

Ako používate hliníkovú fóliu v záhrade?

Vaša záhrada je často vystavená útokom rôznych škodcov. Jedným z nich sú škorce, ktoré s obľubou konzumujú aj ovocie zo stromov a kríkov. Aby ste ich odradili, musíte nainštalovať domáce strašidlá. Hodiť sa vám bude hliníková fólia, povrázok a kartón. Stačí z kartónu vystrihnúť štvorce a nalepiť na ne fóliu, celé to zavesiť na povrázok a upevniť na konáre.

Vplyvom vetra sa kartóny budú pohybovať a odrážať svetlo a vtáky nebudú riskovať stretnutie s neznámym predmetom. Existuje aj metóda využívajúca staré CD, ktoré sa na slnku rozžiaria rôznymi farbami, a tak odradia škodcov.

Podobné články

Uvarte alobal vo vriacej vode. Pozrite sa, čo to všetko dokáže vyriešiť

Uvarte alobal vo vriacej vode. Pozrite…

Často nevinne vyzerajúce doplnky v kuchynskej…
Hoďte guličky z alobalu do umývadla a ušetrite vodu a peniaze

Hoďte guličky z alobalu do umývadla…

Hliníkovú fóliu (alobal) zvyčajne používame v…
Opuchnutá a unavená tvár? Položte si na oči alobal a budete ako nový

Opuchnutá a unavená tvár? Položte si…

Hliníková fólia (alobal) položená na oči…
Vylepte alobal v chladničke a vaše účty za elektrinu budú nižšie

Vylepte alobal v chladničke a vaše…

Kedysi dávno mi jeden priateľ povedal,…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *