• 21 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Skrytá funkcia škrabky, ktorá vám zrýchli robotu dvojnásobne

Skrytá funkcia škrabky, ktorá vám zrýchli robotu dvojnásobne

Hoci je čistenie zeleniny škrabkou oveľa jednoduchšie ako lúpanie nožom, môžete si život ešte viac uľahčiť. Uistite sa, že vaša škrabka má tieto funkcie. Vďaka nim bude práca jednoduchšia a rýchlejšia. Je to skvelý spôsob, ako ušetriť čas.

Mnohé kuchynské spotrebiče majú funkcie, o ktorých neviete. Lúpanie zeleniny nožom nie je vždy pohodlné, a preto sa mnohí ľudia rozhodnú kúpiť si škrabku. Ukáže sa, že tento predmet vám výrazne uľahčí život, a to ešte viac, ak objavíte jeho skryté funkcie. Vedeli ste, že takto môžete zeleninu olúpať ešte rýchlejšie?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Na jeseň si ľudia vyrábajú zadarmo prací prostriedok z gaštanov

Skrytá funkcia škrabky na zeleninu. Môžete ich olúpať dvakrát rýchlejšie

Za normálnych okolností pri lúpaní odstraňujeme každý lalok po jednom, pričom škrabku odťahujeme od zeleniny a robíme veľa namáhavých pohybov. Stáva sa však, že klasické škrabky na zeleninu v tvare Y sú vybavené obojstrannými čepeľami.

Skontrolujte, či nimi váš model disponuje. Ide o zaujímavú funkciu, vďaka ktorej bude lúpanie jednoduchšie a oveľa rýchlejšie. Stačí, ak budete predmetom energicky pohybovať hore a dole, a tak sa šupky zbavíte bez väčších problémov a oveľa rýchlejšie. Pri tomto procese nemusíte zložiť ruku zo zeleniny, takže lúpanie bude pohodlnejšie. Hoci nejde o nič objavné, nie každý si túto zaujímavú funkciu uvedomuje.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kedy vysádzať maliny? Vezmite si rýľ! Správny dátum sa rýchlo blíži

V škrabke sa nachádza prídavná špajdľa. Vďaka nej je lúpanie zeleniny oveľa jednoduchšie

Rýchlejšie lúpanie zeleniny nie je jedinou funkciou, ktorú obľúbená škrabka ukrýva. Ukazuje sa, že mnohí výrobcovia vybavujú zariadenie prídavnou špajdľou, ktorá je veľmi užitočná, ak ju viete používať. Čo to znamená?

Pri šúpaní zemiakov sa napríklad stáva, že hľuza má čierne, nevzhľadné očká. Tie môžete ľahko odstrániť práve pomocou špajdle, čím zachováte čo najviac zeleniny. Tento trik je jednoduchý a spoľahlivý.

Podobné články

Škrabku na zeleninu používate zle. Vedeli ste o jej špeciálnej funkcii?

Škrabku na zeleninu používate zle. Vedeli…

Ukázalo sa, že najobyčajnejšia škrabka na…
Zalievajte týmto zázrakom a budete mať zdravú a veľkú úrodu mrkvy

Zalievajte týmto zázrakom a budete mať…

Mrkva má veľmi zarytého nepriateľa, ktorý…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *