Do kvetináču dajte kocky ľadu. Takto to robia kvetinárstva

Untitled 1 2

Starostlivosť o rastliny uľahčujú mnohé triky v domácnosti. Jedným z nich je používanie kociek ľadu. Aj keď vás tento nápad možno prekvapí, funguje vo viacerých rôznych situáciách. Ako sa pomocou zmrazenej vody staráte o svoje rastliny? Odporúčame: V prípade, že sa vám nepodarí dostať sa do mrazničky, môžete si vybrať z niekoľkých možností.

Niekedy môže byť ťažké postarať sa o rastliny, aby mali podmienky, ktoré potrebujú na zdravý a bujný rast. Už teraz používame rôzne domáce hnojivá, ktoré stimulujú kvety, aby vypučili nové púčiky. Prečo nevyužiť aj kocky ľadu? Ukazuje sa, že ich použitie pomôže vo viacerých situáciách.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Finta Francúzov, ako ošúpať zemiaky bež noža. Za 2 minúty plný kýbeľ

Netradičné využitie kociek ľadu. Odteraz ich môžete používať nielen na chladenie nápoja

Ak máte doma zásobu kociek ľadu, hodia sa pri starostlivosti o rastliny a kvety v kvetináčoch. O to viac počas dovolenkového obdobia, keď je pravdepodobnejšie, že budete niekoľko dní preč. Keď počas vašej neprítomnosti nemá kto zalievať rastliny, použite šikovný trik s použitím ľadu.

Jednoducho rozmiestnite veľké kocky v kvetináčoch a premiestnite rastliny mimo miest, kam dopadajú slnečné lúče. Ľad sa tak bude topiť pomalšie a postupne zavlažovať pôdu. Táto metóda bude dobre fungovať aj pre ľudí, ktorí sa obávajú nadmerného zavlažovania svojich kvetov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pozrite, čo sa deje na Slovensku! Ak nemusíte, nikam necestujte (Video)

Kocky ľadu nie sú určené len do kvetináčov. Môžu pomôcť aj pri rezaných kvetoch

Kocky ľadu nie sú užitočné len pre črepníkové rastliny. Možno ich použiť aj pri starostlivosti o rezané kvety, aby sa predĺžila ich trvanlivosť. Je známe, že pravidelným zastrihávaním stoniek a každodennou výmenou vody budú takéto kvety vo váze lahodiť oku oveľa dlhšie.

Jednoduché pridanie niekoľkých kociek ľadu do studenej vody ju ešte viac ochladí. Kvety umiestnené v takejto vode sa cítia skvele. Čím chladnejšie, tým lepšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *