Nastriekajte si toto z domu na podrážky a nebude sa vám šmýkať na lade

lad

Zima neprestáva a snehu je čoraz viac. Preto je správna obuv nevyhnutná, aby ste si udržali nohy v teple. Čo však robiť, ak sú podrážky vašich topánok klzké ako korčule? Veď nikto z nás sa nechce zraniť, keď ide do práce alebo do obchodu. Ukazuje sa, že tomu môže zabrániť jeden lacný kozmetický prípravok.

Zamŕzajúci sneh a ľad predstavujú na chodníkoch a schodoch skutočné nebezpečenstvo. Potom nie je ťažké zraniť sa, a to je pre každého vždy ďalšia a zbytočná nepríjemnosť. Preto je taká dôležitá dobre zvolená obuv a pozornosť treba venovať podrážkam, od ktorých závisí naša priľnavosť.

Čo na klzké podrážky topánok?

Ak máte pocit, že sa na chodníku skôr šmýkate, ako robíte kroky, tieto spôsoby sú určené práve vám. Nemusíte si hneď kupovať novú obuv a stačí, ak si na klzké podrážky zaobstaráte správnu ochranu. Neinvestovali sme do elegantných topánok, aby sme sa ich neskôr vzdali! Čo robiť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vôbec to nie je káva, ktorá vyplavuje horčík z tela. Na vine sú iné nápoje

Ukazuje sa, že nemusíte chodiť k obuvníkovi ani kupovať špecializované prípravky; riešenie proti klzkej podrážke máte priamo doma. Stačí vám lak na vlasy, tento kozmetický prípravok má asi každá žena. Stačí, ak topánky otočíte podrážkou nahor a potom ich štedro nastriekate na celý povrch. Teraz počkajte, kým prípravok zaschne a máte hotovo! Žiadny ľad už nebude hroziť. Upozorňujeme, že ide len o dočasné riešenie problému, pretože ošetrenie je potrebné pravidelne opakovať.

Ďalšie domáce prostriedky na klzké podrážky topánok

Vždy je najlepšie venovať pozornosť podrážkam už pri nakupovaní, keď si môžeme vybrať konkrétny model. Málokto im však vtedy venuje pozornosť, oveľa dôležitejšiu úlohu zohráva farba, prípadne veľkosť. Preto sme často počas prvého zimného nosenia trpko sklamaní.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Podľa tejto veci zistíte, či kupujete chutné pomaranče

Namiesto toho, aby ste sa rozčuľovali, obujte si šmykľavé topánky a prejdite sa po nerovnom povrchu, ako je asfalt alebo dlažobné kocky. To zabezpečí, že sa prirodzene hladká podrážka rýchlo otupí. To je obzvlášť dôležité nielen pri zimnej obuvi, ale aj pri obuvi na významné príležitosti, ako sú napríklad ihličkové topánky. Na druhej strane, ak na to nemáte čas, použite brúsny papier, najlepšie brúsny papier so zrnitosťou 100, ktorý hladkú podrážku v okamihu obrúsi a problém s pošmyknutím zmizne.

Ďalším osvedčeným trikom na klzké podrážky je nalepenie náplastí na podrážky, ktoré sa zvyčajne používajú na obväzovanie rán. Tie majú protišmykový efekt, čo je to, čo chceme. Po nalepení na podrážky vytvoria drsnú štruktúru, takže sa nikdy nešmyknete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *