Do práčky hoďte igelitový sáčok a vyriešite otravný problém

pracka sacok

Majitelia štvornohých miláčikov dobre vedia, že psie alebo mačacie chlpy často upchávajú vysávač alebo práčku. Našťastie na to existuje šikovný trik. Stačí siahnuť po plastovom vrecku.

Ak sú v byte domáce zvieratá, ich chlpy sa objavujú na oblečení, prikrývkach alebo posteľných obliečkach. V obchodoch si môžeme kúpiť špeciálne valčeky na oblečenie, ale nie vždy prejdú skúškou, a keď hodíte veci do práčky, niekedy sa práčka kvôli chlpom upchá. Ako sa tomu dá zabrániť?

Ako zabrániť tomu, aby sa vlasy dostali do filtra práčky? Hodiť sa vám bude plastové vrecko

Upchatá práčka je nepríjemná. Nielenže sa zo spotrebiča môžu začať šíriť nepríjemné pachy, ale môže sa aj pokaziť. Existuje však spôsob, ako tomu zabrániť. Ak chcete zabrániť tomu, aby sa do filtra práčky dostali chlpy, stačí do bubna vhodiť plastové vrecko. Ako to funguje?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Geniálny trik na mäkké a nadýchané uteráky ako z reklamy

Chlpy a chlpy sa usadia na vrecku, takže nielenže nebudú upchávať filter, ale zmiznú aj z oblečenia alebo posteľných prikrývok. Nezabudnite však, že plastové vrecko môžete do práčky vhodiť len vtedy, ak periete pri teplote 30 až 40 stupňov Celzia. Pri vyšších teplotách môže plast začať mäknúť.

Ako odstránite chlpy domácich zvierat z oblečenia? Siahnite po výrobku z kuchynskej skrinky

Zaujímavým trikom na odstránenie psích alebo mačacích chlpov z oblečenia je použitie octu pri praní. Jednoducho nalejte pol pohára octu do nádoby na plákanie a spustite štandardný program. Ocot bude pôsobiť ako antistatická tekutina a zabráni prilepeniu chlpov na ostatné oblečenie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Trávnik koste len v tomto čase, inak mu veľmi ubližujete a nebude dobre vyzerať

Okrem toho odstráni plány a tiež zmäkčí tkaniny a jeho vôňa by nemala byť výrazne citeľná, ak do prania pridáte kapsulu alebo prášok. Ocot sa odporúča pre alergikov, pretože neobsahuje žiadne umelé zložky, ktoré by mohli dráždiť pokožku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *