Zmiešajte prípravok na riad so škrupinami a lepší čistič ste nenašli

vajce

Pravidelné upratovanie domu si vyžaduje veľa práce a času. Zvyčajne sa stáva, že keď ho dokončíte, musíte začať celý proces od začiatku, pretože výsledky nie sú uspokojivé. To spôsobuje, že zbytočne strácame nervy a špina sa naďalej množí. Navrhujeme, ako si pripraviť domáce čistiace mlieko, ktoré tento problém vyrieši.

Chemikálie zakúpené v obchode majú priemerné výsledky a sú zdraviu škodlivé, najmä ak máte deti alebo domáce zvieratá. Preto sa oplatí zvoliť prírodné, ekologické a mimoriadne účinné prípravky.

Ich príprava zaberie veľmi málo času a zvládne ju aj ten najzaneprázdnenejší človek.

Ako si pripraviť domáce čistiace mlieko?

Stačí vziať vaječné škrupiny, ktoré sú okrem iného bohatým zdrojom vápnika. Vložte ich do mixéra a potom prilejte 100 ml liehového octu, 100 ml vody a 100 ml tekutiny na riad.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nastriekajte na okná a muchy neprídu. Má to každý doma a nevie o tom

Teraz je čas na tajnú prísadu, ktorou sú dve polievkové lyžice sódy bikarbóny. Keď sú všetky prísady v džbáne, rozmixujte ich na hladkú pastu a potom ich nalejte do prázdnej fľaše od prostriedku na umývanie riadu. Vďaka tomu bude mlieko vhodné na použitie.

Bude dokonale fungovať ako čistiaci prostriedok na oceľové alebo pripálené povrchy, a to všetko vďaka drobným čiastočkám vaječných škrupín, ktoré budú pôsobiť ako jemný peeling. Stačí niekoľko ťahov hubkou a všetky nečistoty budú v okamihu preč.

Ďalšie spôsoby čistenia oceľových povrchov

  • Rovnako dobre bude fungovať aj zmes 1 litra vody s 2 polievkovými lyžicami jedlej sódy a liehovým octom. Odstráni všetky škvrny z čistených povrchov a jediné, čo musíte urobiť, je naliať ju na znečistené miesto a počkať približne 20 minút. Po uplynutí tejto doby všetko utrite a škvrny zmiznú bez drhnutia.
  • Prípravok na báze kyseliny citrónovej alebo citrónovej šťavy v kombinácii so sódou bikarbónou je skutočným požieračom nečistôt. Je ideálny na čistenie príborov, ktoré treba zmesou jemne pretrieť a potom opláchnuť a vyleštiť.
  • Oplatí sa kúpiť čistiaci prostriedok alebo hubku z oceľovej vlny, ktorá nepoškriabe nehrdzavejúcu oceľ. Bez obáv ju môžete použiť na čistenie rýchlovarnej kanvice alebo termosky.
  • Zubná pasta je nielen kozmetickým, ale aj bezpečným prostriedkom na odstránenie zašlého povlaku z oceľových povrchov. Dôležité je, aby neobsahovala častice, ktoré by mohli poškriabať povrch.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po tejto živine sa paradajky rozrastú ako šialené. Potrebnú ingredienciu máte v kuchyni

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *