S týmto trikom usušíte vaše oblečenie o veľa rýchlejšie

susenie oblecenia

Myslím, že každý by chcel urýchliť sušenie svojej bielizne. Nikto nemá rád, keď sušička stojí v byte celé hodiny a zahlcuje priestor. Našťastie existujú jednoduché triky, vďaka ktorým oblečenie, ale aj posteľná bielizeň či uteráky uschnú oveľa rýchlejšie ako zvyčajne. Niektoré z nich používali už naše babičky.

Ak doma nemáte sušičku, viete, aké únavné môže byť čakanie, kým sa vám vypraté veci vysušia a uvoľnia miesto na sušičke, aby ste mohli zavesiť ďalšie. Žiaľ, sušenie bielizne si vyžaduje veľa času a trpezlivosti. Pomocou jednoduchých patentov ho však môžete výrazne urýchliť.

Na ich použitie nepotrebujete žiadne ďalšie príslušenstvo. Jediné, čo potrebujete, je sušička bielizne, hoci v niektorých prípadoch ani tá nie je potrebná.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po plastových slamkách chce EÚ zakázať ďalšie veci, ktoré nám zľahčujú život

Ako urýchlite sušenie veľkej bielizne?

Za normálnych okolností pravdepodobne zavesíte bielizeň na sušičku a necháte ju tam, kým sa nevysuší. V nepriaznivých podmienkach môže sušenie bielizne týmto spôsobom trvať až niekoľko hodín. Jednoduchý trik môže tento čas výrazne skrátiť.

Najlepšie výsledky dosiahnete, ak ho použijete na predmety s veľkou plochou, ako sú periny, prikrývky alebo uteráky. Keď ich zavesíte, nechajte ich tam hodinu a potom ich obráťte naruby. Tento postup opakujte, kým nebudú vyprané predmety úplne suché.

Zistíte, že uschnú oveľa rýchlejšie ako zvyčajne. Prečo? Keď necháte bielizeň visieť na sušičke, vrchná vrstva sa vysuší pomerne rýchlo, pretože sa k nej dostane veľa vzduchu. Na druhej strane materiál pod ňou zostáva vlhký ešte mnoho hodín. Pri sušení v bubne sa obe strany sušia striedavo.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Rozsypte toto po dome a pavúky od vás utečú a už sa nevrátia

Ako urýchliť sušenie oblečenia?

Ako sme už spomenuli, práve opísaný trik funguje, ak chcete urýchliť sušenie veľkého množstva bielizne. Môžete ho, samozrejme, vyskúšať aj na svojom oblečení, ale výsledky nebudú také veľkolepé. Sušenie oblečenia môžete urýchliť aj iným, rovnako jednoduchým spôsobom. Použite metódu, ktorú používali už naše babičky a… vložte oblečenie do mrazničky.

Počkajte niekoľko minút až hodinu (v závislosti od povrchu a teploty vnútri mrazničky). Po uplynutí tohto času oblečenie vyberte. Budú studené, ale suché. V zime môžete rovnaký efekt dosiahnuť umiestnením sušičky s bielizňou vonku. Ďalšou výhodou použitia tohto patentu bude odstránenie nepríjemných pachov z vášho oblečenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *