Japonská metóda sušenia oblečenia, z ktorej šalie celý svet

susenie oblecenia

Sušenie bielizne na jeseň a v zime trvá niekoľko hodín. Vlhké tkaniny zvyšujú vlhkosť, čo môže viesť k vážnym zdravotným problémom. Našťastie existuje šikovný trik, ktorý tento proces výrazne urýchľuje.

Práčka so sušičkou je zariadenie, ktoré sa stáva čoraz populárnejšie, pretože odstraňuje problém so sušením bielizne, ktoré na jeseň a v zime trvá hodiny. Mokré oblečenie zvyšuje úroveň vlhkosti v miestnosti a nadmerná vlhkosť môže viesť k vzniku plesní na stenách. To predstavuje vážnu hrozbu pre zdravie obyvateľov domu, najmä ak sú medzi nimi alergici.

Našťastie existuje spôsob, ako to obísť. Je to japonská metóda sušenia bielizne, ktorá sa rozšírila po celom svete. Tento trik je mimoriadne jednoduchý a skracuje sušenie až o pol hodiny. Vyskúšajte ho raz a bielizeň už nebudete vešať iným spôsobom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Kľúčom k úspechu je odstreďovanie

Chcete, aby vaša bielizeň schla čo najrýchlejšie? Nezabudnite na odstreďovanie. Na jeseň a v zime sa oplatí zlákať na dvojité odstreďovanie. V moderných práčkach môžete nastaviť počet otáčok za minútu. Zvýšte ho čo najviac.

Nezabudnite však, že odstreďovanie je pomerne agresívny program. Oblečenie vystavené silnému odstreďovaniu sa môže poškodiť. Plánujete prať prikrývky alebo košele? Nezabudnite znížiť rýchlosť odstreďovania. Snažte sa práčku nepreťažiť a oblečenie nebude mať šancu sa nadmerne natiahnuť.

Japonská metóda skracuje čas sušenia bielizne o pol hodiny

Japonská metóda sušenia bielizne je triviálne jednoduchá, ale účinná. Nie je to nič iné ako. rozloženie bielizne na sušičke v určitom poradí. Najväčšie oblečenie by sa malo umiestniť na krajné konce sušičky. Menšie a jemnejšie tkaniny umiestnite do stredu sušičky. Takto usporiadané oblečenie bude mať neobmedzený prístup vzduchu a uschne až o 30 minút rýchlejšie ako zvyčajne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Existuje aj ďalší spôsob, ako urýchliť proces sušenia. Jednoducho umiestnite sušičku čo najbližšie k radiátoru. Po dvoch hodinách ju otočte o 180 stupňov. Ak vás tlačí čas, použite sušič vlasov. Nezabudnite sušiť oblečenie zvnútra, aby sa teplo rovnomerne rozložilo po tkanine.

Ďalším účinným spôsobom, ako všetko urýchliť, je vytriasť oblečenie pred jeho zavesením. Zbavíte sa tak prebytočnej vody z bielizne a zároveň „narovnáte“ tkaniny. Žehlenie už nebude potrebné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *