Najlepší trik rýchleho sušenia prádla v zimnom počasí. Už žiadna vlhkosť doma

susenie oblecenia

Nápor nízkych a mrazivých teplôt veľmi sťažuje účinné sušenie bielizne. Ak ju zavesíte vonku, zamrzne, takže bude minimálne niekoľko dní studená, a ak ju doma rozložíte na sušičke, spôsobí to nadmernú vlhkosť. Ako sa vyhnúť praniu bielizne v zime?

S týmto problémom sa stretáva každý z nás, pretože špinavé oblečenie nemôže čakať na lepšie poveternostné podmienky. Treba ich vyprať, ale čo potom? Vešať mokrú bielizeň na mraze nie je najlepší nápad a je lepšie sa jej vzdať. Aplikujte tieto šikovné riešenia a máte istotu, že vaše oblečenie rýchlo uschne a nevystavíte ho nadmernej vlhkosti v dome.

Ako sušíte bielizeň v mrazivom počasí?

Je nevyhnutné, aby ste vyprané oblečenie zavesili doma na sušičku, ale uistite sa, že je čo najďalej od zdrojov tepla. Radiátory a ohrievače s ventilátorom síce rýchlo vysušia textílie, ale rýchlym odparovaním vody zvýšia obsah vlhkosti. To má negatívny vplyv na naše zdravie a miestnosť, pretože môže viesť k vzniku plesní na stenách a nábytku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci začali do záchodu na noc sypať múku. Ráno uvidíte obrovskú zmenu

V zime je dobré vešať bielizeň vo vetranej miestnosti, pretože vďaka cirkulácii vzduchu sa rýchlo vysuší. Po zavesení bielizne je najlepšie na niekoľko minút otvoriť okno a určite hneď uvidíte a pocítite rozdiel. Bielizeň môžete zavesiť aj v kúpeľni s ventilátorom, ktorý bude fungovať rovnako dobre ako prirodzená cirkulácia vzduchu.

Účinný trik na sušenie bielizne v zime

Na sušenie bielizne je dobré myslieť už pri spúšťaní práčky a výbere pracieho programu. Stačí, ak v nastaveniach spotrebiča nájdete funkciu dodatočného odstreďovania, ktoré zvyčajne trvá 10 až 15 minút. Tento jednoduchý spôsob zabezpečí, že vaša práčka zbaví tkaniny prebytočnej vody bez toho, aby ste museli použiť sušičku. Vďaka tomuto patentu vytiahnete z práčky takmer suchú bielizeň, ktorá rýchlo uschne a nebude kvapkať na podlahu.

Ďalším, ale rovnako účinným spôsobom je urýchliť sušenie bielizne pomocou triku nazývaného burrito. Vôbec nejde o chutný mexický pokrm, ale o použitie uterákov. Stačí vziať tie najabsorpčnejšie a rozprestrieť na ne čerstvo vyprané oblečenie. V ďalšom kroku je čas na zrolovanie, t. j. pevne zrolovať oblečenie zabalené v uterákoch na spôsob burrita. To umožní uteráku absorbovať prebytočnú vlhkosť, čo v kombinácii s predchádzajúcou metódou, dodatočným odstreďovaním, bude mať vynikajúci účinok.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Detoxikuje telo a zlepšuje trávenie. Cenný zdroj vitamínov nesprávne končí v koši

Sušenie bielizne pomocou fľaše?

Ak po zavesení bielizne na sušičku začne pripomínať detskú základňu, je to znamenie, že je na nej príliš veľa vecí. V zime je lepšie prať menej oblečenia a častejšie, aby malo šancu rýchlo uschnúť; nikto predsa nechce celé dni zakopávať o sušičku v byte. Tento proces sa dá uľahčiť pomocou plastovej fľaše na vodu, ktorú stačí trochu upraviť.

Odrežte jej vrchnú a spodnú časť a rozrežte ju na polovicu. Vďaka tomu ju ľahko zavesíte na sušiaci drôt a bielizeň zavesíte len na sušiak. Fľaša zabezpečí, že sa vzduch rýchlejšie zbaví vlhkosti z oblečenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *