Espresso vývar. Namiesto kávy začala piť vývar. Po niekoľkých dňoch si všimla účinok

kava vyvar

Chcete si dodať dávku energie, ale nemáte radi kávu? Máme pre vás dobrú správu. Môžete ju nahradiť pohárom dlho vareného…. zeleninového vývaru. Podľa Stephanie Eckelkampovej je vývar rovnako povzbudzujúci ako espresso.

Káva je najobľúbenejším nápojom na svete. Priemerný Slovák vypije ročne približne 95 litrov kávy. Mnohí z nás si nevedia predstaviť ráno bez šálky tmavého povzbudzujúceho nápoja.

Nie každý si však môže dovoliť šálku kávy. Ľudia, ktorí bojujú s prekyslením, gastroezofageálnym refluxom alebo poruchami trávenia, by tento nápoj nemali piť. Ako si v takejto situácii zabezpečiť dávku energie? Podľa odborníkov na zdravú výživu možno kávu nahradiť… pohárom vývaru.

Vývar namiesto espressa. Stimuluje lepšie ako káva

Vývar namiesto espressa znie prinajmenšom zvláštne. Ťažko si predstaviť, že hneď po vstávaní vypijete pohár mastnej, hustej polievky. Je to však možné, a dokonca sa oplatí zvyknúť si na to – najmä keď nemôžete piť kávu. Ukázalo sa, že pohár vývaru je rovnako povzbudzujúci ako espresso. Stephanie Eckelkampová je americká propagátorka zdravej revitalizácie. V jednom zo svojich článkov oznámila, že sa vzdá svojho obľúbeného latte v prospech vývaru.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už nikdy nebudete prať na 40-tke. Opravár pračiek prezradil, aká je to chyba

Po týždni si všimla, že vývar má na ňu rovnaký účinok ako káva. Poznamenala, že po jeho vypití cítila výrazne viac energie, ktorá však bola rovnomernejšie rozložená ako po vypití kávy. Nepociťovala búšenie srdca ani úzkosť – dva najčastejšie vedľajšie účinky pitia kávy. Čo je dôležité, Eckelkampová si všimla, že po pohári vývaru pociťovala menšiu chuť na sladké.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Káva má úžasné účinky. Dajte ju do chladničky a zistíte

Kolagénový vývar pre ženy. Tajomstvo zdravej a mladistvej pleti

Kolagénový vývar je vývar, ktorý sa získava po dlhom varení zvieracích kostí s korením a zeleninou. Je bohatý na mnohé živiny, ale je cenený pre vysoký obsah kolagénu, ktorý podporuje zdravé kosti a kĺby, má pozitívny vplyv na pokožku, vlasy a nechty, podporuje imunitný systém a znižuje zápaly v tele. Môže sa piť denne a prvé účinky zaznamenáte už po dvoch týždňoch užívania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *