Natrite týmto okná a už na nich nebude nikdy para a vlhkosť

zaparene vlhke okna

Neustále sa vám na oknách tvorí para? Je to častý problém počas jesenného a zimného obdobia. Nadmerné množstvo vody môže viesť k vzniku plesní na okennom ráme. Dá sa tento problém nejako vyriešiť? Zistite jednoduchý spôsob.

Kondenzuje sa na vašich oknách už dlhší čas voda? Ide o úplne prirodzený jav, ktorý sa vyskytuje v mnohých domácnostiach počas jesenného a zimného obdobia. V tomto ročnom období sa vyhýbame vetraniu našich domovov, čo zvyšuje úroveň vlhkosti. Prebytočná voda sa usadzuje na oknách, ktoré sú najchladnejším miestom v dome.

Fenomén kondenzácie možno pozorovať v kuchyni, kúpeľni a dokonca aj v aute. Časté usadzovanie vody na oknách znamená len jedno – je to znak toho, že vlhkosť v miestnosti je príliš vysoká. Vniknutá voda sa môže usadzovať na nábytku alebo stenách, čo vedie k vzniku plesní. Tomu sa dá predísť. Vysvetlíme vám, ako na to.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ ide Slovákom zakázať potraviny, ktoré milujú. Dátum sa blíži

Nevetráte svoj byt? Robíte veľkú chybu

Vysoká vlhkosť je dôsledkom nesprávnej cirkulácie vzduchu. Spomeňte si, kedy ste naposledy vetrali svoj domov. Ak to nerobíte každý deň, robíte veľkú chybu. Bez ohľadu na to, či vonku prší alebo mrzne, každá miestnosť by sa mala vetrať aspoň 15 minút denne. Časté vetranie otupuje vlhkosť a zbavuje vzduch škodlivých baktérií. Nezabudnite každý deň otvoriť okná bez ohľadu na počasie.

Ako sa zbavíte zahmlených okien? Zistite patent od Tik Toku

Tik Tok je miesto, kde nájdete množstvo tipov na čistenie. Väčšina „čističov“ sa delí o recepty na prípravky založené výlučne na prírodných a voľne dostupných surovinách. Tiktokerka, ktorá publikuje ako Kráľovná čistoty, ukázala, ako sa zbavuje vlhkosti z okien. Žena votrie do skla malé množstvo prostriedku na umývanie riadu (2 – 3 kvapky) a leští ho, kým na povrchu nie sú viditeľné šmuhy. Tekutina na umývanie riadu vytvára neviditeľnú bariéru, ktorá zabraňuje usadzovaniu vody.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Gulôčka z alobalu urobí v kúpelni zázraky. Vyskúšajte tento trik

Druhý, rovnako účinný výrobok, ktorý možno použiť namiesto prostriedku na umývanie riadu, je…. pena na holenie. Po votretí do povrchu zabraňuje usadzovaniu vody a pary. Stačí ju naniesť na handričku z mikrovlákna a votrieť do povrchu okna alebo zrkadla. Pena pokryje povrch neviditeľnou hydrofóbnou vrstvou. Ošetrenie opakujte raz týždenne a na zahmlené okná zabudnete.

One Reply to “Natrite týmto okná a už na nich nebude nikdy para a vlhkosť”

  1. trochu je to zavadzajuce lebo zahmlenie okien nikdy nezmizne len sa rozptyli v jednoliatu vrsvtu ktora je priehladna namiesto vytvorenia malych kvapiek vody oddelenych vzduchovou medzerou
    zahmlievanie prestava ak vlhkost sa pri dotyku podlozky vypari alebo vysusenim okoliteho vzduchu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *