Do chladničky dajte misku s cukrom. Ušetrí vám to účty za elektrinu

cukor chladnicka

Cukor v chladničke nie je chyba, ale geniálny kuchynský trik. Prvýkrát mi ho ukázal môj svokor a teraz ho odporúčam aj ostatným. Funguje ako špecializovaný liek a nestojí toľko ako nič.

Kuchynské triky je najlepšie získavať od starších ľudí, ktorí majú viac skúseností a môžu s istotou vylúčiť, čo v reálnom živote nefunguje. Ak dáte cukor do chladničky, vyriešite tým hneď dva úporné problémy. Vyskúšajte to sami a určite nebudete sklamaní.

O chladničku by ste sa mali postarať aj vy

Neviem si predstaviť, že by sme sa nestarali o hygienu chladničky – veď je to miesto, kde skladujeme potraviny väčšinu času. Moderné spotrebiče majú funkciu odmrazovania, ktorá nám ušetrí veľa práce, ale aj tak je potrebné s ňou správne zaobchádzať, aby fungovala čo najlepšie. Pravidelne utierajte police roztokom vody a octu a interiér zostane čistý a hygienický.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vyrobte si ľahko hnojivo z cibuľových šupiek a vaše uhorkové sadenice ožijú

Teplota vo vnútri chladničky by sa mala pohybovať medzi dvoma a štyrmi stupňami Celzia. Ak je vyššia, v potravinách sa môžu začať množiť baktérie, zatiaľ čo teplota pod bodom mrazu spôsobí, že výrobky začnú mrznúť a namiesto potravín budete mať ľadové pochutiny.

Cukor v chladničke vás zbaví úporného problému

Posledná vec, ktorá vám napadne, je schovať do chladničky misku s cukrom. Nie je však na škodu odsať niekoľko lyžičiek a vložiť ich dovnútra spotrebiča, aby kryštáliky mohli zbierať vlhkosť. Áno, tento výrobok to urobí skvele, čím ochráni potraviny pred nadmerným množením patogénnych mikroorganizmov. Je to všetko? Sladidlo má vo vnútri chladničky ešte jednu úlohu – pohlcuje intenzívne pachy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zaradiť do každodenného jedálnička. Cholesterol začne klesať v krátkom čase

To je mimoriadne užitočné, ak ste vyznávačom plesnivého syra alebo dlho dozrievajúcej šunky. Existuje pomerne veľa kuchynských výrobkov, ktoré pohlcujú pachy. Najznámejšie sú jedlá sóda, kávové zrná alebo ocot. Ak nemáte po ruke cukor a v chladničke vám niečo nepríjemne zapácha, môžete do nej umiestniť misku s iným výrobkom, ktorý si s tým poradí rovnako účinne. Nikto predsa nechce, aby chutný kúsok koláča páchol ako vidiecka klobása.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *