Zapnutú baterku na svietenie vložte do chladničky. Ušetrí vám to peniaza za elektrinu

chladnicka 1

Viete, ako ušetriť energiu v kuchyni? Existuje jednoduchý spôsob, ako zabrániť plytvaniu elektrickou energiou v tejto miestnosti. Na tento účel poslúži baterka.

Ako viete, chladnička spotrebuje pomerne veľa energie. To všetko preto, že je neustále zapojená do elektrickej siete.

Z času na čas sa však oplatí skontrolovať, či nie je poškodené jej tesnenie. Je to veľmi dôležité, pretože cez netesniace dvere sa do chladničky neustále dostáva teplý vzduch.

V dôsledku toho začne spotrebovávať čoraz viac energie na dostatočné ochladenie interiéru.

Ako skontrolovať, či je tesnenie poškodené?

Toto je síce dosť nezvyčajný patent, ale má zamýšľaný účinok. Najprv počkajte, kým sa zotmie. Potom vložte do chladničky zapálenú baterku (môže to byť aj tá v telefóne). Zatvorte dvere chladničky a vypnite svetlo v kuchyni. Teraz si spotrebič dobre prezrite. Ak vidíte pruh svetla, je nevyhnutné vymeniť tesnenie. Už nefunguje správne a prepúšťa do chladničky teplý vzduch.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chcete mať doma silnejšiu Wi-fi? Dajte router preč od týchto zariadení

Ako správne používať chladničku?

  • Chladničku neumiestňujte do blízkosti radiátora alebo sporáka. Spotrebováva totiž viac elektrickej energie.
  • Pravidelne odmrazujte mrazničku. Ľad nahromadený na jej stenách tiež spôsobuje, že chladnička spotrebuje viac energie.
  • Nevkladajte do chladničky horúce potraviny. Chladnička totiž potom musí vynaložiť viac energie na ich chladenie. To, samozrejme, znamená zvýšenú spotrebu elektrickej energie a tiež vyššie účty.
  • Nenechávajte dvere chladničky alebo mrazničky otvorené dlhší čas. Rýchlo vezmite veci, ktoré potrebujete, a zatvorte dvere. Takto výrazne nezvýšite spotrebu elektrickej energie. Modernejšie spotrebiče sú vybavené alarmom otvorených dverí.
  • Chladničku nepreplňujte potravinami. Príliš veľa potravín na policiach spôsobí, že bude spotrebovávať viac energie. To isté platí, keď je spotrebič prázdny. Vtedy musí spotrebovať viac energie na udržanie správnej teploty vo vnútri.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte tieto tri zložky a pite pred raňajkami. Boky a brucho začnú miznúť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *