Do sáčku s múkou dajte guličku z hliníkovej fólie. Na západe to robia ľudia dávno

alobal

Alobal má v domácnosti mnoho využití. Hoci ho najčastejšie používame v súvislosti s potravinami, možností je oveľa viac. Dokonca nám môže pomôcť ochrániť niektoré potraviny pred moľami!

Hliníková fólia odrádza mole

Existuje trik, ako zabrániť moliam, aby sa dostali do vašich potravín. Stačí pridať do vrecka niekoľko guľôčok fólie a hmyz to zaručene odradí. Pri následnom spracovaní potravín však buďte veľmi opatrní, aby sa vám do jedla nedostali zvyšky molí.

Hmyz nemá rád hliníkovú fóliu

Chcete ochrániť svoje záhradné rastliny? Aj tu vám môže pomôcť fólia. Položte pásy nastrihanej fólie vedľa vašich obľúbených rastlín a premiešajte ich so zeminou. Hmyz to spoľahlivo odradí. Rovnakým spôsobom možno použiť aj fóliu pripevnenú na konáre stromov. Ako bonus budú mať potom rastliny viac svetla.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Niekedy to ľudia jedli stále, dnes vôbec. Ovocie, ktoré čistí črevá a pomáha chudnúť

Ostrenie nožov a nožníc

Fóliu môžete použiť aj iným spôsobom. Ak vám chýba ocieľka, môžete fóliu niekoľkokrát preložiť a nožnice naostriť tak, že ich prestrihnete. V prípade noža je lepšie ho zrolovať do guľôčky.

Vydrhnite popáleniny

V kuchyni je alobal užitočný niekoľkými spôsobmi. Okrem toho, že udržiava jedlo teplé, ľahko nahradí drôtenú mriežku a možno ju použiť na odstránenie zle pripáleného jedla z pekáča alebo hrnca.

Banány zostanú dlhšie žlté

Viete, ako predĺžiť životnosť banánov, ktoré ste si priniesli z obchodu? Jednoducho zabaľte stopku do fólie! Zostanú žlté a v skvelej forme oveľa dlhšie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zásuvka pod šporákom má tajnú funkciu. Väčšina ľudí to nevie

Núdzový lievik

Z niekoľkých vrstiev fólie môžete rýchlo a jednoducho vytvoriť núdzový lievik, ktorým potom môžete bez obáv vyliať akúkoľvek tekutinu. Okrem toho ho môžete použiť aj na pečenie. Ak sú rohy vašich koláčov pripálené, zakryte ich kúskami fólie.

Čistenie šperkov

Kúsok fólie vložte do misky a zalejte ju vodou. Pridajte jedlú sódu. Potom do misky vložte strieborný šperk, ktorý potrebujete vyčistiť, a nechajte ho tam niekoľko hodín. Budú ako nové!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *