Do teraz ste prali plavky zle. Robte to takto a vydržia vám dlho

pexels pixabay 54265

Leto znamená plavky a dovolenku pri mori alebo v bazéne na záhrade. Preto sa oplatí udržiavať ich v dobrom stave, aby vydržali viac ako len jednu sezónu. Poradíme vám, ako prať plavky.

V súčasnosti dostupné plavky sú vyrobené z pohodlných, odolných a funkčných materiálov. Nestačí ich len opláchnuť pod tečúcou vodou. Vyžadujú si dôkladné čistenie a správnu starostlivosť. Tá je spôsobená vonkajšími faktormi, t. j. chlórom, UV žiarením a slnečnou kozmetikou.

Ako môžem plavky prať?

Po celodennej aktivite vo vode opláchnite plavky pod tečúcou vodou rovnako ako plavky alebo bikiny. Ak máte viac času, vyperte ich ručne pomocou jemného šampónu. Až po niekoľkých dňoch intenzívneho používania by ste mali plavky prať v práčke. Na začiatok nastavte práčku na program určený pre jemné tkaniny. Tak budete mať istotu, že si oblečenie nezničíte.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Položte citróny na radiátor v dome. Je to posledná šanca

Okrem toho nepoužívajte cyklus odstreďovania alebo ho nastavte na veľmi nízke otáčky (maximálne do 600). Teplota prania by nemala presiahnuť 40 stupňov Celzia, pretože vyššie teploty môžu poškodiť tkaniny. Vyberte si tiež jemný prací prostriedok alebo prostriedok určený na športové oblečenie. Pri vkladaní odevov do bubna je dobré oblečenie vopred umiestniť do pracích vrecúšok, ktoré ochránia materiál pred odieraním alebo zabránia jeho poškodeniu.

Ako môžem plavky vysušiť?

Druhým prvkom správnej starostlivosti je správne sušenie plaviek. Ide o dôležitý krok, ktorý rozhoduje o ich vzhľade a trvanlivosti. Zabráni sa tým vyblednutiu farieb, čo sa, žiaľ, často stáva pri používaní plaviek, bikín alebo boxeriek.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyrobte si domácu aviváž za pár drobných. Stačí vám k tomu toto

V prvom rade by sa nemali silno žmýkať, ale vlákna by sa mali jemne vyžmýkať uterákom. Potom ich treba zavesiť na sušičku na tienistom mieste. Ostré slnečné lúče majú na tkaninu negatívny vplyv. Nezabudnite, že prebytočná voda v materiáli ho zbytočne naťahuje, čím sa plavky stávajú nevzhľadnými. Plavky nikdy nesušte v sušičke, pretože jej pôsobenie je pre tieto tkaniny príliš agresívne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *