Do umývadla vložte slamku a váš odtok bude zase uvoľnený

umyvadlo

Stáva sa vám, že sa začnete cítiť podráždení alebo dokonca nahnevaní, keď zistíte, že voda netečie voľne? Ste frustrovaní, keď si všimnete, že odtok v kúpeľni je upchatý? Ak áno, máme pre vás riešenie. Tu je návod, ako si môžete odblokovať umývadlo pomocou jednoduchej plastovej slamky na pitie.

Všetkým nám každý deň vypadávajú vlasy z hlavy – je to prirodzený jav. Čím sú však naše vlasy dlhšie, tým sú nepríjemnejšie. Hromadia sa nielen na kefe, oblečení alebo podlahe, ale aj v odtoku. Tam sa usadzujú a blokujú priechodnosť. Nemá zmysel sa na tento stav sťažovať – musíte vziať veci do vlastných rúk a rýchlo to napraviť! Môžete to urobiť jednoducho a dômyselne, ak použijete plastovú slamku na pitie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Táto chyba pri varení robí párky škodlivými. Slováci to stále robia

Ako jednoducho a účinne odblokovať odtok?

Zaujíma vás, ako dostať vlasy z odtoku? Urobte to pomocou slamky. Najskôr si ju musíte poriadne pripraviť. Ak používate tie tenké, vezmite si malé nožničky (najlepšie na nechty) a urobte v slamke pozdĺžny rez – len na jednej strane a dlhý len niekoľko centimetrov. Ak však máte k dispozícii slamku s väčším priemerom – tento krok vynechajte.

Potom urobte rez na oboch stranách slamky vo vzdialenosti asi 1 cm od seba – tak, aby sa vytvorili „zuby“. Mierne ich ohnite smerom von, aby vyčnievali – len tak bude trik fungovať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto korenie by mal mať doma každý. Neskutočné, čo všetko dokáže

Ako uvoľniť drez pomocou slamky?

Teraz ste pripravení použiť slamku na odblokovanie odtoku! Vložte slamku do otvoru a použite ju rovnako ako čistiacu kefku. Otáčajte ňou vo všetkých smeroch, hore aj dole. Ak narazíte na odpor, nevyťahujte slamku silou – snažte sa to urobiť jemne. Dávajte pozor, aby vo vnútri nezostal jej kúsok!

Keďže je slamka taká malá, dostanete sa s ňou do každého zákutia. Možno si ani neuvedomíte, koľko špiny a starých vlasov sa tam skrýva! Tento trik sa oplatí systematicky opakovať. Vďaka tomu bude vaše umývadlo vždy bez prekážok. Odteraz už žiadne upchaté odtoky!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *