• 21 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Dokáže to v mobile každý a predĺži si nabitú baterku aj o jeden deň. Vypnite len toto

Dokáže to v mobile každý a predĺži si nabitú baterku aj o jeden deň. Vypnite len toto

Smartfóny nemajú batérie ako staré Nokie. Tieto mobily vydržia na jedno nabitie až týždeň. Dnes sa bez nabíjačky nezaobídete, najmä na cestách. Prečítajte si náš návod, ako predĺžiť výdrž batérie telefónu.

Intenzívne používanie smartfónu ovplyvňuje výdrž batérie. Najviac energie spotrebujú aplikácie na pozadí a veľké obrazovky. To znamená, že bez nabíjačky sa nezaobídete. Tu je trik, ktorý zabezpečí, že telefón nebudete notoricky pripájať.

Ako predĺžiť výdrž batérie telefónu?

Smartfóny sú špičkové, multifunkčné zariadenia, ktoré nám nahrádzajú kalendár, notebook, hudobný prehrávač a mnoho ďalšieho. Ich intenzívne používanie, veľké obrazovky, ktoré spotrebúvajú veľa energie, a aplikácie, ktoré bežia na pozadí, znamenajú, že výdrž batérie sa časom znižuje, a to aj napriek častému nabíjaniu. Odborníci tiež tvrdia, že dobíjanie v čase, keď batéria nie je vybitá na nulu, ale má niekoľko percent, jej tiež neprospieva.

Časté a dlhodobé používanie smartfónu bez úsporného režimu znamená, že so sebou všade nosíme nabíjačky alebo powerbanky, ktorými zariadenie nabíjame. Čo môžeme urobiť, aby sme predĺžili výdrž batérie nášho telefónu a nemuseli so sebou nosiť príslušenstvo? Existuje na to niekoľko účinných patentov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zapáľte si doma bobkový list a urobíte veľa pre vaše psychické zdravie

Triky na dlhšiu výdrž batérie telefónu

Pomocou týchto metód sa nebudete cítiť pripútaní k nabíjačke. Ušetria vám veľa energie vášho zariadenia, takže powerbanku nebudete toľko potrebovať, keď budete mimo domova. Tu sú šikovné triky pre výdrž batérie:

Nastavte jas obrazovky telefónu

Zapnutím automatického nastavenia jasu umožníte, aby ste pri používaní telefónu spotrebovali menej energie. Môžete tiež použiť tmavý režim, keď sa na obrazovke zobrazí čierna farba, pixel je vypnutý, takže nečerpá žiadnu energiu. Týmto spôsobom ušetríte až 30 % energie batérie.

Používanie režimu šetrenia batérie

Táto funkcia vypne aplikácie spustené na pozadí, stlmí obrazovku a zníži spracovanie dát, takže telefón môžete používať dlhšie bez veľkej spotreby batérie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nevyhadzujte šupky z cesnaku. Majú tieto úžasné schopnosti

Zakážte alebo odinštalujte nepotrebné aplikácie

Ako sme už spomenuli, spustené aplikácie na pozadí spotrebúvajú veľa energie, preto sa ich snažte obmedziť alebo úplne vypnúť, najmä tie, ktoré nepoužívate. Tie nepotrebné môžete aj jednoducho odstrániť. V nastaveniach telefónu môžete skontrolovať, ktoré aplikácie spotrebúvajú najviac energie.

Vypnite zdieľanie zariadení Google bluetooth

V nastaveniach telefónu vyhľadajte kartu „Google“ (zvyčajne niekde v spodnej časti). Kliknite naň a potom vyberte položku „Zdieľanie v blízkosti“. Kliknite a zrušte začiarknutie všetkého, čo tam nájdete. Ide len o zdieľanie cez bluetooth, nič iné nevypnete.

Vráťte sa na predchádzajúcu obrazovku (čo je „Google“) a vyberte kartu „Zariadenia“. Kliknite na ňu a keď sa dostanete na ďalšiu obrazovku, vypnite možnosť „Zobraziť oznámenia“. Ak to neurobíte, telefón bude napriek tomu naďalej vyhľadávať iné zariadenia na pripojenie cez Google Bluetooth.

Podobné články

Sleduje vás tajne kamera v telefóne? Takto to zistíte a vypnete

Sleduje vás tajne kamera v telefóne?…

Kamera v telefóne sleduje, čo robíte.…
Nabíjate si takto mobil? Obrovský pozor, varuje odborník

Nabíjate si takto mobil? Obrovský pozor,…

Nabíjanie telefónu na autobusovej zastávke alebo…
Každý deň by sme mali na 5 minút vypnúť všetky naše telefóny. Toto je dôvod

Každý deň by sme mali na…

Kyberzločinci neustále vyvíjajú a uplatňujú nové…
Pred pripojením sa na Wi-Fi zadarmo, by ste mali vedieť toto. Môžu vás okradnúť

Pred pripojením sa na Wi-Fi zadarmo,…

Prístup k bezplatnému Wi-Fi na verejných…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *