Rozkrojte túto zeleninu a komáre už u vás doma neuvidíte. Máte ju doma všetci

komar cibula

Táto obľúbená zelenina sa v kuchyni používa prakticky do každého jedla. Ukazuje sa však, že to nie je jediné miesto, kde môže byť užitočná. Zistite, aké vône komáre nemajú radi.

Cibuľa má množstvo vitamínov vrátane C, A a tých zo skupiny B. Je tiež zdrojom železa, vápnika, síry, ako aj esenciálnych olejov a antioxidantov. Za zmienku stojí, že je skutočným postrachom baktérií, húb a dokonca aj škodcov. Preto si so sebou do spálne vezmite cibuľovú hlavu, ktorá zaženie komáre.

Aké vône komáre nemajú radi?

Leto je ročným obdobím, keď o sebe dáva vedieť bzučiaci hmyz, najmä komáre. Lietajú v húfoch, čo znemožňuje pokojný odpočinok na čerstvom vzduchu. Títo škodcovia nemajú záujem o špecializované insekticídy, ktoré stoja veľa. Preto je najlepšie siahnuť po tých domácich a prírodných, a určite komáre v okamihu zmiznú. Stačí si vziať cibuľu, potom ju ošúpať zo šupky a nakrájať na plátky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kedy zasiať kôpor? Vedľa neho zasejte túto zeleninu, bude chutnejší

V ďalšom kroku vložte zeleninu do misky a umiestnite ju blízko okna alebo postele. Zlúčeniny v nej zabezpečia, že vás počas spánku nebudú štípať komáre. Okrem toho sa od vás bude držať ďalej aj iný hmyz, ako sú mravce, mšice alebo muchy.

Cibuľa ako liek proti komárom

Nakrájaná cibuľa je osvedčeným riešením nielen do spálne, ale aj do celého domu či bytu. Navyše, tanier alebo misa s cibuľou je ideálna na terasu a balkón, keď sa tam chystáte počas letných večerov relaxovať. Zaujímavosťou je, že plátky cibule dokonale zaberú na bolestivé pľuzgiere po uštipnutí komárom.

V takom prípade neškriabte bodnutie nechtami, ale siahnite po kúsku cibule a jemne potrite dané miesto. Šťava a látky obsiahnuté v cibuli sa rýchlo vsiaknu do pokožky a vďaka svojmu baktericídnemu účinku zastavia prípadnú infekciu. Už niekoľko minút po aplikácii svrbenie, opuch a pocit pálenia zmiznú bez stopy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Po tomto už nikdy nebudete prať na 40 stupňoch. Je to veľká zbytočnosť

Ďalšie spôsoby, ako si poradiť s nepríjemnými komármi

Cibuľa je účinným, ale nie jediným domácim prostriedkom na zbavenie sa komárov. Keď je tento hmyz nepríjemný, stojí za to vyskúšať ocot. Jednoducho ho zmiešajte s vodou v pomere 1:1 a potom ho nastriekajte na okenné rámy a parapety. Takto dovnútra nevkĺzne žiadny komár. Dobrý nápad je nechať si po rannej káve usadeninu, ktorú môžete jednoducho naliať do žiaruvzdornej nádoby a zapáliť. Takto budeme šetrní k životnému prostrediu a v bezpečí pred týmto hmyzom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *