Domáci trik s citrónom proti nadmernému poteniu. Natrite si pazuchy a uvidíte

huum hZQLs0Pq2Qg unsplash

Keď prevládajú tropické teploty, je bežné sa potit a zapáchať. Je to veľmi nepríjemné, najmä na verejných priestranstvách. Navrhujeme, ako obmedziť potenie v horúčavách.

Letná sezóna je už niekoľko týždňov v plnom prúde. Mnohí ľudia už využívajú voľno a rozhodli sa ísť na vytúženú dovolenku. Iní sa venujú aktivitám v prírode. Horúčavy, ktoré sa valia z oblohy, však nešetria nikoho a často nás nútia potiť sa. V dôsledku toho na sebe cítime vlastný zápach a pohľady ostatných a máme chuť zrútiť sa pod zem.

Čo s tým potením?

Treba zdôrazniť, že potenie je úplne normálny a pochopiteľný proces. Naznačuje, že naše telo funguje úplne správne. Potenie však môže spôsobiť rozpaky, keď sa na tričku objavia nevzhľadné škvrny. Problém začína vtedy, keď sa potíme bez ohľadu na fyzickú aktivitu alebo teplotu. Tento jav je známy ako hyperhidróza a môže byť spôsobený nedostatkom vitamínu D.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Na Slovensko ide víchrica! Pripravte sa na vietor aj sneženie

Niekedy však môže byť jej príčina oveľa závažnejšia (súvisí s konkrétnym ochorením). Najčastejšie sa hyperhidróza vyskytuje pri ochoreniach štítnej žľazy, cukrovke, obezite, Parkinsonovej chorobe, mŕtvici a lymfóme. Preto ak spozorujete, že sa viac potíte, je nevyhnutné navštíviť lekára.

Ako zastaviť potenie v horúcom počasí?

Zvyčajne používame dezodoranty alebo blokátory, aby sme udržali potenie pod kontrolou počas celého dňa. Napriek tomu nie vždy splnia svoju úlohu. Preto sa oplatí vyskúšať domácu alternatívu k výrobkom z drogérie. Stačí siahnuť do kuchynskej skrinky, pretože táto metóda je mimoriadne lacná. Na prípravu prostriedku budete potrebovať 1 čajovú lyžičku jedlej sódy a šťavu z 1 citróna.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Väčšina Slovákov nepozná skrytú funkciu záchodovej kefy

Obe zložky spolu zmiešajte na hladkú pastu. Tento prípravok je úplne bezpečný a je vhodný pre citlivú a alergickú pokožku. Po spojení zložiek naneste prípravok na pokožku pomocou vatového tampónu a nechajte ho vstrebávať približne 15 minút. Nakoniec opláchnite podpazušie vodou a použite antiperspirant ako zvyčajne. Zmes určite potlačí potenie a predĺži životnosť kozmetického prípravku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *