Doprava na Slovensku kolabuje, už čoskoro to čaká celú republiku. Dôvod, ktorý sa dlho nerieši

334093293 748076183558903 8192755482823215817 n

Slovenské mosty čelia alarmujúcej situácii, pričom ich dezolátny stav ohrozuje životy obyvateľov a bezpečnosť dopravy. Mnohé mosty majú už len krátku životnosť, čo znamená, že čoskoro sa dostanú do bodu, kedy budú nebezpečné a budú musieť byť uzavreté. Tento problém sa dotýka nielen konkrétnych regiónov, ale aj celého Slovenska. Píše o tom portál zoznam.sk

Zanedbanie investícií do modernizácie mostov zo strany štátu sa teraz vracia ako bumerang. Obyvatelia Trenčína sú teraz svedkami kolapsu mostov v ich meste, pričom jeden most bol už uzavretý a ďalší hrozí, že sa zrúti. Táto situácia je však len malou ukážkou toho, čo môže následovať v ďalších regiónoch.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Venčiť mačku vonku vôbec nie je v poriadku. Toto je dôvod

Podľa Národného kontrolného úradu je viac ako 1700 slovenských mostov momentálne v zlom až havarijnom stave. Ak nepristúpime na masívne rekonštrukcie, o osem rokov by až 99,8 % mostov mohlo byť v havarijnom stave.

V Trenčíne je situácia ohľadom mostov najhoršia. Mosty na ceste známej ako „panelka“ boli uzavreté a rekonštrukcia sa predĺži až do konca roku 2024 kvôli poškodenému mostu cez inundačný kanál Váhu. Trenčín čakajú v blízkej budúcnosti veľké udalosti, ako sú Majstrovstvá Európy vo futbale do 21 rokov a stáva sa Európskym hlavným mestom kultúry, čo znamená, že problémy s dopravou musia byť vyriešené včas.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto ukladajte potraviny v chladničke, aby vám fungovala roky. Výrobcovia to taja

V iných častiach Slovenska je situácia podobná. Mosty v Seredi, ktoré museli byť uzavreté kvôli hrozbe zrútenia, rozdelili mesto a výrazne skomplikovali život obyvateľom. V Orave zase hrozí, že desaťtisíce ľudí budú odrezané od zvyšku krajiny, keďže kľúčové premostenia sú v dezolátnom stave.

Slovenská vláda musí okamžite prijať rozhodné kroky a masívne investovať do rekonštrukcie a modernizácie mostov. Inak hrozí nebezpečenstvo, že doprava bude paralyzovaná a bezpečnosť obyvateľov ohrozená. Je našou povinnosťou zabezpečiť bezpečné a spoľahlivé mosty pre naše mesto a krajinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *