Dzurinda nakoniec ide založiť ďalšiu úplne novú stranu. Chce pozitívne ovplyvniť Slovensko

241955218 165925852352343 3058355116453829943 n

Skupina okolo bývalého slovenského premiéra Mikuláša Dzurindu oznámila, že zakladá novú politickú stranu s názvom Modrí – európske Slovensko. Zakladatelia musia získať aspoň 10 000 podpisov, odovzdať ich ministerstvu a požiadať o registráciu.

Ak splnia všetky zákonné podmienky, ministerstvo vnútra stranu zaregistruje.

Dzurinda tvrdí, že ide o vážne rozhodnutie a že si váži odvahu ľudí okolo neho, ako aj to, že im záleží na Slovensku. Vznik novej politickej strany sleduje jeden krátkodobý a jeden dlhodobý cieľ. Tým krátkodobým je pozitívne ovplyvniť parlamentné voľby. Ich zásadným cieľom je založiť stredopravú stranu konzervatívno-liberálneho typu, ktorá dokáže pozitívne ovplyvňovať vývoj na Slovensku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Je to tu! Na Slovensko mieria takéto horúčavy. Tu bude peklo

„Snaha zosnovať pevnú reťaz, za ktorú by sa mohlo Slovensko zavesiť do ďalších rokov, sa nám v prvom kroku nepodarilo. Rozhodli sme sa, že budeme prvým telieskom tejto reťaze,“ odpovedal Dzurinda na otázku, či stále uvažuje nad spájaním politických subjektov.

Na Slovensku funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho vyše 90 je v likvidácii. Vytvorenie novej politickej strany však predstavuje výzvu, ktorá si vyžaduje výrazné úsilie. Modrí – európske Slovensko si stanovili ambiciózne ciele a budú musieť ukázať, že sú schopní dosiahnuť ich napriek tvrdej konkurencii na slovenskej politickej scéne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa stane s vašim telom, keď zjete červivé čerešne

One Reply to “Dzurinda nakoniec ide založiť ďalšiu úplne novú stranu. Chce pozitívne ovplyvniť Slovensko”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *