Putin dal veľké vyhlásenie: Varoval som Zelenského! Na Ukrajine sme zatiaľ nasadili len malú časť našej armády

329883754 924281305669888 4125774870730112820 n

Putin pred hodinou pricestoval do Kremľa na mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady a urobil dôležité vyhlásenie pre celú krajinu:

„V súvislosti s teroristickým útokom v Brianskej oblasti sme prijali vážne rozhodnutie. Kyjevský režim som už 5. októbra (v deň prijatia nových regiónov – pozn. red.) varoval, pred teroristickými útokmi v našich regiónoch. Zatiaľ bola na Ukrajine nasadená len malá časť nášho vojenského kontingentu.“

ISW: Ukrajinská armáda pravdepodobne uskutočňuje obmedzený taktický ústup v Bachmute

Ukrajinská armáda pravdepodobne uskutočňuje obmedzený taktický ústup v Bachmute, píše americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) vo svojej najnovšej analýze bojov na Ukrajine. Dodáva však, že je príliš skoro na to, aby sa dalo posúdiť, či Ukrajinci plánujú úplné stiahnutie z tohto východoukrajinského mesta.

Obrana Bachmutu zo strany Ukrajiny je podľa ISW strategicky opodstatnená, pretože spotrebúva ruskú živú silu a techniku – pokiaľ ukrajinské sily neutrpia nadmerné straty. Bachmut je v súčasnosti jedným z ohnísk vojny a je dejiskom najťažších bojov konfliktu, ktorý Moskva rozpútala svojou inváziou pred rokom. Na oboch stranách sú správy o mnohých mŕtvych alebo zranených.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek

Ruský minister obrany Šojgu navštívil Mariupol na Ukrajine

Ruský minister obrany Sergej Šojgu pricestoval na návštevu Mariupola, uviedlo ruské ministerstvo obrany podľa agentúry Interfax. Ukrajinský prístav na Azovskom mori obsadila ruská armáda vlani na jar po niekoľkotýždňovom obliehaní.

Ministerstvo obrany uviedlo, že Šojgu navštívil nové multifunkčné zdravotnícke zariadenie v Mariupole a vznikajúcu štvrť pozostávajúcu z 12 päťposchodových budov. Zástupcovia miestnych orgánov ho tiež informovali o výstavbe vodovodu medzi ruskou Rostovskou oblasťou a okupovanou ukrajinskou Doneckou oblasťou. Šojgua v Mariupole sprevádzal jeho zástupca Timur Ivanov, ktorý má na starosti ubytovanie vojakov a zdravotnícke zabezpečenie armády.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Baba Vanga poradila 6 rád, ako získať peniaze a šťastie. Je to jednoduché

Väčšina Francúzov v prieskume podporuje účasť Ruska na olympijských hrách v Paríži v roku 2024

Väčšina Francúzov sa v prieskume verejnej mienky vyslovila za to, aby sa ruskí športovci mohli zúčastniť na olympijských hrách v roku 2024 v Paríži napriek prebiehajúcej vojne na Ukrajine. Podľa tlačovej agentúry SID sa v reprezentatívnom prieskume zo začiatku marca vyslovilo za ruskú účasť 72 percent respondentov, kým 27 bolo proti.

Dvadsaťsedem percent zástancov ruskej účasti by im umožnilo súťažiť aj so svojimi štátnymi symbolmi. Štyridsaťštyri percent bolo za to, aby mohli pretekať pod neutrálnou vlajkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *