Ak sa stane Trump prezidentom, okamžite ukončí pomoc Ukrajine

Untitled 4

Bývalý prezident USA pohrozil, že ak sa vráti do Bieleho domu, okamžite ukončí pomoc Ukrajine. Časť Republikánskej strany chce zabrániť jeho nominácii.

Oxon Hill, Maryland Exprezident zatvára oči a vychutnáva si ovácie svojich obdivovateľov. Donald Trump prechádza mená svojich najvernejších priateľov: Na prvom mieste je Jair Bolsonaro, ktorý našiel útočisko v USA po prehratých brazílskych prezidentských voľbách.

Bolsonaro je „veľmi, veľmi obľúbený“, nadchýna sa Trump a Brazílčan vstáva a ukloní sa. Obaja politici sú dlhoroční dôverníci – a obaja si stále nepripúšťajú svoju volebnú porážku. „Vezmite ma späť do Bieleho domu,“ zvolá Trump do potlesku, „som vaša odplata.“

V sobotu večer Trump predniesol záverečný prejav na Konzervatívnej politickej akčnej konferencii (CPAC), najväčšom pravicovo-konzervatívnom zhromaždení v USA. Obsahom pripomínal jeho vystúpenie z roku 2016, keď s ním republikáni zvíťazili ako so svojím kandidátom nad Hillary Clintonovou. V roku 2020 Trump prehral s Joeom Bidenom. Teraz si chce po tretí raz za sebou zabezpečiť stranícku nomináciu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

Trump sa v jednom momente venoval aj Nemecku. „Varoval som svet pred Nord Stream 2,“ povedal o nemecko-ruskom plynovode, ktorý bol odstavený po vypuknutí vojny na Ukrajine.

Trump pohrozil, že ak sa opäť stane prezidentom, „okamžite ukončí“ pomoc Ukrajine, a sľúbil, že peniaze použije na „dokončenie stavby“ svojho utečeneckého múru.

V poslednom čase Trump stráca podporu medzi veľkými darcami a v prieskumoch verejnej mienky. Je tiež vyšetrovaný na základe viacerých obvinení vrátane podnecovania k výtržnostiam, keď 6. januára 2021 vtrhol do Kapitolu. V nedávnych kongresových voľbách si ním podporovaní kandidáti viedli v rebríčkoch zle. A napriek tomu značná časť republikánskej základne Trumpa naďalej podporuje.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

Na konferencii CPAC jasali, keď hovoril o „boji za záchranu našej krajiny“, ktorú „ničia narkomani, marxisti, zločinci, utečenci a socialisti“. Jásali, keď povedal: „Pokúsia sa ma zastaviť, pokúsia sa vás umlčať, ale nepodarí sa im to“. A oslavovali jeho izolacionistický kurz. „Už nikdy nebudeme pumpovať neobmedzené peniaze do nekonečných vojen,“ sľúbil Trump. „Som jediný kandidát, ktorý to môže zaručiť: zabránim tretej svetovej vojne.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *