Egypt zasiahla masívna piesočná búrka. Všetko skolabovalo, toto ste nikdy nevideli

egypt piesocna burka

Silná piesočná búrka a vietor zasiahli vo štvrtok egyptské hlavné mesto Káhira, kde strhli bilbordy, zabili jednu osobu a päť ďalších zranili, informovali štátne médiá Al-Ahram.

Búrka, ktorú sprevádzal silný vietor, údajne vyvrátila stromy na hlavných uliciach a zničila štyri vozidlá na káhirskom Októbrovom moste. Vo viacerých oblastiach hlavného mesta vrátane Maadi boli strhnuté strechy z budov.

Miestne médiá uviedli, že dopravné úrady pracovali na obnovení plynulosti premávky vozidiel odstraňovaním trosiek masívneho billboardu, ktorý spadol na Októbrovú diaľnicu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Podľa denníka Al-Ahram spôsobili štvrtkové piesočné búrky rozsiahle škody aj v Západnej púšti, na pobreží Stredozemného mora, vo Veľkej Káhire, v delte Nílu a v mestách pozdĺž Suezského prieplavu, pričom zasiahli až do Horného Egypta. Predpokladá sa, že piesočné búrky budú pretrvávať až do piatku.

Úrady vo štvrtok uzavreli dva prístavy Suezského prieplavu v dôsledku nepriaznivého počasia v najľudnatejšej krajine Ligy arabských štátov, kde sú piesočné búrky na jar bežné.

Egyptský meteorologický úrad (EMA) v reakcii na túto udalosť odporučil verejnosti, aby sa vyhýbala priamemu slnečnému žiareniu a pri pobyte vonku nosila masky na tvár, najmä ak má problémy s dutinami alebo alergiami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *