Elon Musk končí v spoločnosti Twitter

Elon Musk Umela inteligencia hd

Generálny riaditeľ Twitteru Elon Musk vo štvrtok oznámil, že o šesť týždňov odstúpi z funkcie a uvoľní miesto nemenovanej výkonnej riaditeľke. Miliardár, ktorý stále vlastní platformu sociálnych médií, uviedol, že prejde na „dohľad nad produktmi“.

„S nadšením oznamujem, že som najal novú generálnu riaditeľku pre X/Twitter,“ uviedol Musk na Twitteri. „Nastúpi o ~6 týždňov!“

Magnát dodal, že prejde na pozíciu výkonného predsedu a hlavného technologického riaditeľa, v ktorej sa zameria na „dohľad nad produktom“.

Hoci nového výkonného riaditeľa nemenoval, denník Wall Street Journal neskôr uviedol, že Musk vytipoval šéfku reklamnej spoločnosti NBCUniversal Lindu Yaccarino a teraz rokuje o jej nástupe do tejto funkcie, pričom sa odvolal na zdroje oboznámené so situáciou. Yaccarino pracovala v spoločnosti NBCUniversal viac ako desať rokov a zohrala významnú úlohu pri spustení streamovacej služby Peacock v roku 2020.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Hovorca spoločnosti NBC odmietol povedať, či spoločnosť Twitter Yaccarino zamestnala, a k správe sa zatiaľ nevyjadrila.

Musk sa po prevzatí spoločnosti za približne 44 miliárd dolárov v októbri minulého roka inštaloval do funkcie generálneho riaditeľa. V priebehu niekoľkých mesiacov odvtedy zrušil mnohé z reštriktívnych zásad platformy v oblasti prejavov a zverejnil množstvo dokumentov, ktoré podrobne opisujú spoluprácu s vládou USA a mimovládnymi organizáciami podporujúcimi cenzúru s cieľom potlačiť obsah zameraný proti establišmentu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Musk tiež prepustil približne tri štvrtiny zamestnancov Twitteru a v snahe dosiahnuť ziskovosť spoločnosti zaviedol kontroverzný model plateného predplatného.

Správa o Muskovej rezignácii nasleduje po decembrovom prieskume, v ktorom sa používateľov Twitteru pýtal, či by mal odstúpiť z funkcie generálneho riaditeľa. Približne 57 % respondentov odpovedalo, že by mal, a Musk uviedol, že ich želanie splní hneď, ako nájde niekoho „dostatočne bláznivého, aby túto prácu vzal“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *