Naď sľubuje Ukrajina ďalej našu vojenskú pomoc a obnovu Ukrajiny po vojne. Máme im vôbec ešte čo dať?

jaroslav nad ukrajina

Ukrajinský vicepremiér a minister pre infraštruktúru Olexander Kubrakov navštívil Slovensko a stretol sa s končiacim ministrom obrany SR Jaroslavom Naďom. Na stretnutí diskutovali o aktuálnych prioritách Ukrajiny súvisiacich s ruskou agresiou a o potrebe povojnovej obnovy krajiny.

Kubrakov poďakoval ministrovi Naďovi za nezištnú a trvácnu pomoc, ktorá už pomohla zachrániť mnoho životov a tiež podporiť strádajúci ukrajinský ľud bojujúci o prežitie. Minister Naď zdôraznil, že Slovensko bude aj naďalej pomáhať vojensky, humanitárne a aj s povojnovou obnovou Ukrajiny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte tieto tri zložky a pite pred raňajkami. Boky a brucho začnú miznúť

Slovensko poskytlo Ukrajine viacero druhov pomoci vrátane systému protivzdušnej obrany S-300, odmínovacích systémov Božena, bojových vozidiel pechoty BVP-1, vrtuľníkov, munície, paliva a stíhacích lietadiel MiG-29 a časti protilietadlového raketového systému KUB. Navyše Slovensko podporuje Ukrajinu aj prostredníctvom prevádzky na opravu ukrajinskej vojenskej techniky v Michalovciach a výcvikom ukrajinských vojakov v rámci vojenskej asistenčnej misie EÚ pre Ukrajinu (EUMAM).

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Posypte len túto vec z kuchyni a mravce budú utekať čo najďalej z domu aj záhrady

Slovensko preukázalo solidaritu s Ukrajinou v čase, keď krajina čelí nevídanému útoku zo strany Ruska. Slovensko sa zaviazalo pokračovať v pomoci Ukrajine aj po skončení vojny a podporovať ju v ceste k prosperite, modernizácii a bezpečnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *