Napriek štúdii, ktorá hrá proti očkovaným, ide EÚ vpred v látkach mRNA

AP23121724665300

V novom názorovom článku v nemeckých novinách Welt novinárka a redaktorka Elke Bodderasová upozorňuje na novú štúdiu časopisu Nature, podľa ktorej osoby očkované proti Covid-19 trpeli dvakrát častejšie cievnymi zrazeninami ako neočkované osoby, a to aj dva roky po očkovaní. Píše, že napriek dôkazom, že tieto vakcíny sa podieľajú na mnohých negatívnych zdravotných následkoch, vrátane výsledkov štúdie Nature, EÚ „robí skok vpred, pokiaľ ide o látky mRNA“.

„To, čo sa píše v publikácii vydavateľstva Nature, ktorá vyšla pred niekoľkými dňami, nevyznieva vôbec dobre. Píše sa v nej, že v treťom roku po prvom rozsiahlom použití mRNA vakcín sa zistil vedľajší účinok, ktorý je pomerne závažný. Zdroj správy nemôže byť úctyhodnejší; štúdia pochádza od tímu amerických výskumníkov zo Stanfordovej univerzity, na ktorej sa podieľal tím z Taiwanu a 1,5 milióna pacientov,“ napísal novinár denníka Welt.

Vakcíny mRNA sa už dlho spájajú s myokarditídou, ale štúdia Nature ukazuje, že pokiaľ ide o cievny systém, vakcíny môžu mať množstvo negatívnych zdravotných následkov vo všetkých oblastiach tela. Novinárka ďalej píše, že špecifické cievne oklúzie, známe aj ako mikrotrombóza, čo je miniinzult v očiach, sa u očkovaných ľudí vyskytujú dvakrát častejšie. Zatiaľ čo tieto mininárazové cievne mozgové príhody sa vyskytujú v najvyššej miere v prvých 12 týždňoch po očkovaní, štúdia Nature ukázala, že sa vyskytujú oveľa častejšie aj o dva roky neskôr u tých, ktorí boli očkovaní vakcínami BioNTech a Moderna.

Autor Welt uvádza, že tieto „malé krvné zrazeniny v oku môžu znamenať slepotu a pravdepodobnosť, že sa tak stane, je značná. Podobne ako v prípade infarktu alebo mŕtvice, len okamžitá liečba pomáha vyviaznuť s tým, že ide takpovediac ‚len o monokel'“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

Možno ešte znepokojujúcejšie je, že tieto „mininárazy“ môžu postihnúť mnohé oblasti tela. Naznačuje, že „sa môžeme obávať, že o tom budeme počuť oveľa viac. Skutočnosť, že drobné infarkty v sietnici môžu byť včasným indikátorom mŕtvice, infarktu alebo ischemickej choroby srdca, je predmetom výskumu už približne 20 rokov. Naposledy túto súvislosť dokázali výskumníci zo San Diega v roku 2021.“

Inými slovami, zvýšený výskyt „mininárazov“ v oku môže byť len špičkou ľadovca a slúžiť ako dostatočné varovanie pred ďalšími cievnymi problémami, ako sú napríklad srdcové ochorenia a mŕtvica.

Ďalej upozorňuje, že „vakcíny môžu zmeniť zrážanlivosť krvi a nie je to len od včera, čo sa sietnica považuje za systém včasného varovania pred kardiovaskulárnymi ochoreniami. Teraz objavená mikrotrombóza v očiach očkovaných ľudí je zriedkavým vedľajším účinkom s frekvenciou 1 200 000, ale poukazuje na vysoký počet nepovšimnutých malých cievnych uzáverov. Mnohé záhadné vedľajšie účinky vrátane neurologických, ktoré hlásili očkovaní ľudia, by mohli byť založené na tomto.“

Autor Welt ďalej poznamenáva, že ide len o jednu štúdiu, ktorá ukazuje na značne rozrastajúci sa register vedľajších účinkov vakcín.

„Človek žasne: Nemal by minister zdravotníctva a vaši profesorskí poradcovia očakávať vedľajšie účinky? Pri úplne novom type vakcíny? A čo to znamená, keď Európska agentúra pre lieky (EMA) zjavne nechce, aby výrobcovia Pfizer a Moderna niesli zodpovednosť za to, že sa dozvedia viac o vedľajších účinkoch svojej vakcíny?“

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

Upozorňuje, že iné zdravotné riziká boli preskúmané do omrzenia, pričom poznamenáva, že pred 10 rokmi odborníci z Európskeho vedeckého výboru pre zdravotné a environmentálne riziká na 64 stranách načrtli, ako by sa mali skúmať hrozby pre verejné zdravie. Výsledkom je, že vedci vedia s presnosťou na pätinu desatinnej čiarky, aký vplyv má rôzny stupeň olova vo vode na IQ. Rovnaký štandard sa uplatnil aj na výfukové plyny z dieselových motorov a zdravie dýchacích ciest ľudí.

Upozorňuje, že rovnaké normy európske zdravotnícke orgány neuplatňujú na vakcíny Covid-19.

Napriek rôznym rizikám, ktoré predstavujú mRNA vakcíny Covid-19, čiastočne aj preto, že stále zostávajú relatívne novými produktmi, sa EÚ stále predbieha v schvaľovaní ďalších kôl očkovania a nových typov mRNA terapií.

„Americký zdravotnícky orgán FDA nedávno zrušil schválenie monovalentnej vakcíny Covid. V Spojených štátoch sa teraz odporúča len jedna dávka vakcíny pre všetkých pacientov okrem rizikových (dve dávky). Zároveň sa v komisii EÚ diskutuje o piatej, šiestej a siedmej injekcii. EÚ dokonca z preventívnych dôvodov predĺžila zmluvy o dodávkach vakcíny až do roku 2026. Náklady? 10 miliárd eur,“ napísala.

V marci tohto roku nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach priznal, že niektorí pacienti utrpeli vážne vedľajšie účinky vakcín Covid-19 po tom, ako predtým tvrdil, že sú „bez vedľajších účinkov“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *