ESET spočítava hlasy a môže manipulovať voľby? Spoločnosť sa vyjadrila

eset volby

Diskusia o manipulácii volieb sa nedávno zmenila na útok na slovenskú spoločnosť ESET. V televíznej relácii Na hrane sa diskutovalo o možnostiach manipulácie s blížiacimi sa voľbami. Ladislav Kamenický, politik zo strany Smer-SSD, sa vyjadril o návrhu zákona, ktorý by zabezpečil zverejňovanie zápisníc okrskových komisií. V tomto kontexte povedal, že spoločnosť ESET spočítala hlasy vo voľbách na Slovensku a že straníci budú školiť a kontrolovať volebné komisie, aby sa prípadným podvodom vyhli.

Toto vyjadrenie spôsobilo, že sa ESET ocitla v centre pozornosti a bola obvinená z manipulácie s voľbami. Avšak spoločnosť ESET rýchlo zareagovala a označila tieto výroky za „úplné nezmysly“, ktoré sa šíria rôznymi politikmi. ESET dodala, že nespochybňuje volby, ani nezapojuje sa do sčítavania hlasov alebo vstupovania dát súvisiacich s voľbami do svojich systémov. Navyše, štatistický úrad Slovenskej republiky nepoužíva žiadne softvéry, systémy alebo bezpečnostné produkty od ESET-u.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Namiesto vyhadzovania by ju muži mali jesť po kilogramoch. Kôra melóna je zázrak

Spoločnosť tiež tvrdí, že politici vytvárajú falošný naratív o manipulácii volieb, ktorý slúži na šírenie strachu a nenávisti v spoločnosti. ESET podala žalobu na Ľuboša Blahu a Štefana Harabina za podobné výroky v minulosti. V prípade Harabina okresný súd jednoznačne konštatoval, že jeho tvrdenia nie sú pravdivé.

ESET zdôrazňuje, že ak politici skutočne chcú zabezpečiť nespochybniteľnosť volieb, mali by sa obrátiť na štátne inštitúcie, ktoré majú voľby vo svojej kompetencii a podliehajú štátnej kontrole, ako aj kontrole parlamentu a politických strán. Namiesto toho však niektorí politici šíria dezinformácie a klamstvá, čím podkopávajú dôveru občanov vo voľby a spoločnosť ako celok.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po praní nechať práčku otvorenú či zatvorenú? Dávajte si veľký pozor na toto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *