Fico vytiahol šokujúce informácie: Sulíka vraj vydiera Matovič s Lipšicom, aby udržal vládu!

fico

Šéf Smeru Robert Fico dnes na tlačovej konferencii po schválení štátneho rozpočtu vytiahol šokujúce podrobnosti o údajnom vydieraní predsedu strany Sloboda a Solidarita Richardovi Sulíkovi.

Fico tvrdí, že za tým stoja mená ako Matovič a Lipšic. Ďalej spomína päť dôležitých mien blízkych z pozadia strany SaS.

Fico spomína zadržaním a obvinením viacerých ľudí, ktorí majú byť vraj prepojení na Richarda Sulíka. Za všetkým vidí, že Sulík bol vydieraný Matovičom a Lipšicom.

„Matovič s Lipšicom sa po štvrtku (15. 12.) rozhodli, keďže Sulík nebol jasný okolo rozpočtu, poslať mu odkaz, že buď bude poslúchať a podporí rozpočet, alebo päť ľudí blízkych najpodstatnejším ľuďom z pozadia SaS po zadržaní a obvinení bude vzatých do väzby a budú rozprávať príhody deda Jahodu,“ povedal Fico na tlačovej konferencii.

„Matovič s Lipšicom sa rozhodli po štvrtku, keďže stále nebol Sulík dostatočne jasný ohľadne (schválenia) rozpočtu poslať Sulíkovi odkaz. Buď budeš poslúchať a podporíš rozpočet, a novú vládu, aby samozrejme prezidentka Čaputová nemohla postaviť úradnícku vládu a aby opozícia nemala argumenty na predčasné voľby. Alebo päť ľudí blízkych, najpodstatnejším ľuďom z pozadia pána Sulíka. Pánovi Sábolovi a pánovi Világimu, po zadržaní a obvinení budú vzatí do väzby a budú pod tlakom väzby rozprávať príbehy deda jahody. Veď to poznáte, dáte do väzby človeka, ten človek sa rozsype a bude rozprávať. Tak Sulík pochopiteľne porozmýšľal.“ tvrdil na tlačovej konferencii šéf Smeru Robert Fico.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Umývať či neumývať zeleninu a ovocie? Ostanete prekvapení, čo máte robiť

Rozpočet na rok 2023 schválilo dnes v parlamente 93 poslancov a tak by mala byť pomoc ľuďom doručená. Energie by tak nemali raketovo stúpnuť v budúcom roku a domácnosti by sa nemali obávať.

Za najdôležitejší zákon roka hlasovali poslanci OĽANO, ich odídenci, Sme Rodina, poslanci SaS ale aj nezaradení Tomáš Valášek či Miroslav Kollár.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nielen voda. Tieto produkty hydratujú vaše telo ešte lepšie v horúcom počasí

„Ďakujem všetkým poslancom, ktorí dnes zahlasovali za rozpočet pomoci pre ľudí. Postavili ste sa tak na stranu zodpovednosti voči našim občanom, ktorí viac ako kedykoľvek predtým potrebujú cítiť, že štát ich nenechá napospas krízam.“ napísal na sociálnej sieti premiér Eduard Heger.

„Je to skutočný vianočný darček pre ľudí. Podarilo sa nám pripraviť rozpočet kompromisu. Nie je možno ideálny, ale jediný, ktorý sme v tejto situácii boli schopní prijať. Je dôkazom toho, že pre moju vládu sú na prvom mieste bežní občania, nie oligarchovia či vlastné záujmy.“ dodal Heger.

Po schválení rozpočtu by mal skončiť vo svojej funkcii doterajší minister financií Igor Matovič. Od piatka (23.12.) by mal byť dočasne poverený riadením rezortu financií pravdepodobne premiér. Súčasťou dohody na rozpočte je zavedenie výdavkových limitov, zvýšenie aj zníženie niektorých daní, informuje portál tvnoviny.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *