George Soros nenávidí ľudstvo, vyhlásil miliardár Elon Musk

Elon Musk Umela inteligencia hd

Elon Musk v utorok na sociálnej sieti Twitter zaútočil na Georgea Sorosa a vyhlásil, že tento významný finančník Demokratickej strany „nenávidí ľudstvo“, a prirovnal ho ku komiksovému superzloduchovi Magnetovi.

V tweete, ktorý bol zobrazený viac ako 20 miliónov krát, Musk bez vysvetlenia napísal, že „Soros mi pripomína Magneta“ – zmutovaného komiksového antihrdinu zo série X-Men. Musk sa o Sorosovi bližšie vyjadril, keď naňho zatlačil novinár Brian Krassenstein, a tvrdil, že maďarsko-americký podnikateľ je častým terčom úderov pravice, pretože niektorí ľudia majú námietky voči jeho „dobrým úmyslom“, keďže „nesúhlasia s jeho politickou príslušnosťou“.

„Predpokladáte, že sú to dobré úmysly,“ reagoval Musk na Twitteri začiatkom utorka. „Nie sú. Chce podkopať samotnú štruktúru civilizácie. Soros nenávidí ľudstvo.“ Generálny riaditeľ spoločností SpaceX a Tesla neponúkol žiadne ďalšie dôkazy na podporu svojho tvrdenia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

Magneto je hlavnou postavou v sérii X-Men od spoločnosti Marvel Comics. Arcizloducha tejto série, Magneta, ktorého vo viacerých celovečerných filmoch stvárnil britský herec Ian McKellan, má schopnosť ovládať magnetické polia svojou mysľou. Podobne ako Soros, aj Magneto v kánone X-Menov prežil holokaust.

Krátko po utorkovej salve na Twitteri Muska obvinil David Kaye, bývalý osobitný spravodajca OSN pre slobodu prejavu, z propagácie antisemitských tropov, ktoré sa často spájajú so Sorosom. „Twitter pod Muskovým vedením to naozaj prináša: verzie slobody prejavu zo základnej školy, kvákanie tvárou v tvár vládnym požiadavkám, Sorosov antisemitizmus, extrémizmus 2. dodatku – a to je len jeho účet.“

Muskov útok na Sorosa prišiel niekoľko dní po tom, ako sa vo finančných dokumentoch pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC) ukázalo, že skupina hedžového fondu Soros Fund Management miliardára koncom marca predala všetky svoje akcie Muskovho výrobcu elektrických vozidiel Tesla.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

V podaní sa uvádza, že Sorosova skupina mala na konci roka 2022 na svojich účtoch približne 132 000 akcií spoločnosti Tesla, ale v prvých mesiacoch roka 2023 sa zbavila celého svojho podielu po tom, ako akcie od januára do marca tohto roka vzrástli o 68 %. Za posledný mesiac však akcie spoločnosti Tesla klesli približne o 11 %. Sorosom podporovaný hedžový fond predal aj ďalšie akcie zo svojho portfólia vrátane spoločností Amazon a Alphabet.

V nedávnom rozhovore Soros odmietol obvinenia, ktoré označil za „prehnané“, že využíva svoje financie ako prostriedok na zasahovanie do politických záležitostí.

One Reply to “George Soros nenávidí ľudstvo, vyhlásil miliardár Elon Musk”

  1. Ten George Soros je pekný kvietok. Takú dobu už toľkých serie, nie sú to práve B-čka a predsa sa ešte veselo venuje svojej politike akoby nič a vyzerá to, že ešte pekných pár ľudí naserie. Hovorte si čo chcete, robte si čo chcete, som zvedavý alebo bol by som, koľko hlasov by dostal vo voľbách. Toľké roky, toľké roky. Ak ľudstvo nenávidí, to asi bude mať dôvod …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *