Šéf šachovej federácie tvrdí, že ho v 90-rokoch uniesli mimozemšťania a takto to opísal

mimozemstania unos

Bývalý šéf Medzinárodnej šachovej federácie (FIDE) Kirsan Iljumžinov, ktorý pôsobil aj ako prezident ruskej republiky Kalmycko, tvrdí, že ho v 90. rokoch uniesli mimozemšťania.

Iljumžinov podrobne opísal toto „stretnutie“ v rozhovore pre internetovú stránku Sports.ru, ktorý bol uverejnený v utorok.

„[Stalo sa to] v septembri 1997 v Moskve. Zavolali ma na balkón. Vyšiel som von a čoskoro som sa ocitol na ich lodi. Všetko bolo jednoduché,“ tvrdil.

Z mimozemšťanov sa podľa bývalého šéfa FIDE vykľuli humanoidi, „o niečo vyšší ako my“, v žltých oblekoch. Iljumžinov tvrdil, že sa so svojimi únoscami rozprával približne osem hodín – ale vo svojom byte chýbal len asi jednu hodinu.

Iljumžinov tiež uviedol, že sa „mimozemšťanov“ pýtal, prečo sa neprezradili ľudstvu, a bolo mu povedané, že obyvatelia Zeme ešte nespĺňajú ich štandardy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Pýtal som sa, prečo sa neotvoria, nepovedia o sebe každému. Jeden z nich odpovedal: „No, s mravcami sa predsa nekomunikuje. Vaša civilizačná úroveň ešte nedospela.“

V rozhovore Iljumžinov tiež vysvetlil, prečo o svojom nadpozemskom zážitku viac ako desať rokov mlčal. Prvýkrát ho novinárom prezradil až v roku 2010, keď ho o to „požiadali“ „mimozemšťania“.

„Teraz je moderné vyvolávať humbuk. V tom čase však nič také neexistovalo a ja sám som už bol populárny. Načo by mi bola negatívna sláva? Jednoducho som si povedal, že o tom poviem pravdu, navyše ma o to sami požiadali,“ uviedol.

Bývalý úradník sa domnieval, že verejné odhalenie pravdy by vtedy príliš poškodilo jeho verejný imidž a navyše by ho vtedajší prezident Boris Jeľcin neocenil.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Napriek tomu bývalý šéf Kalmykie trval na tom, že o údajnom stretnutí súkromne povedal Jeľcinovi a prezident túto historku zmietol zo stola a povedal mu, aby „išiel robiť nejakú prácu“. Iljumžinov tiež uviedol, že o tejto záležitosti diskutoval s viacerými ďalšími bližšie nešpecifikovanými hlavami štátov a niektorí odpovedali, že tiež mali mimozemské stretnutia.

„Viacerí prezidenti štátov mi povedali, že mali kontakt s mimozemšťanmi. Verejne o tom nehovoria, pretože sa boja, že by ich mohli považovať za bláznov,“ povedal.

Iljumžinov viedol Kalmycko v rokoch 1993 až 2010 a na čele FIDE stál viac ako dve desaťročia, od roku 1995 do roku 2018.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *