Heger smutnými očami povedal, že musí mať zvýšenú ochranku a aj Matovič. Hrozí, že by im niekto ublížil!

Untitled 6 3

Dočasný premiér Eduard Heger odpovedal na divácke otázky v relácii Na Hrane. Jedna otázka sa týkala ochranky pre bývalého premiéra a ministra financií Igora Matoviča.

Ľudia sa pýtajú, prečo má ešte stále Matovič ochranku. Je to vraj kvôli možnosti, že by mohol byť na verejnosti ohrozený.

„Tak dobre ste vládli, že musíte mať ochranku?!“ píšu ľudia v diskusii.

Od odchodu Igora Matoviča (OĽaNO) z postu ministra financií uplynul už mesiac, no stále si užíva niektoré výhody svojej bývalej funkcie. Konkrétne stále poberá ochranu od Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií. Stojí za zmienku, že Matovič v minulosti kritizoval Roberta Fica (Smer-SD) za predlžovanie štátnej ochrany.

Úrad je zo zákona povinný zabezpečiť ochranu prezidenta, predsedu parlamentu, predsedu vlády a ministrov vnútra, spravodlivosti a obrany. Matovič pri nástupe do funkcie predsedu vlády tvrdil, že ju nechce, neskôr však zmenil názor, a dokonca začal jazdiť v obrnenom vozidle. V marci 2021 však z funkcie predsedu vlády odstúpil a stal sa ministrom financií.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dôvod, prečo by ste nemali pred spaním chodiť do sprchy

Aj po odstúpení z funkcie naďalej využíval štátnu ochranu. Podľa zákona mal právo ju používať ešte 90 dní po odstúpení, čo sa však nezmenilo ani po uplynutí 90 dní. Rozhodol o tom minister vnútra a Matovičov nominant z OĽaNO Roman Mikulec, ktorý je na to oprávnený zo zákona.

„V závažných prípadoch môže minister vnútra prideliť osobnú ochranu s prihliadnutím na bezpečnostnú situáciu alebo získané informácie o ohrození života alebo zdravia iným ústavným činiteľom, sudcom, prokurátorom, vyšetrovateľom, predstaviteľom politických strán a hnutí, významným cirkevným predstaviteľom, zahraničným predstaviteľom, blízkym príbuzným chránených osôb, blízkym príbuzným členov vlády, ktorých prepravu zabezpečuje úrad pre ochranu,“ uvádza sa na internetovej stránke úradu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pri tejto metóde narastú uhorky takmer tak veľké ako melóny

Matovič už nie je ministrom a z funkcie odstúpil 23. decembra 2021, teda pred vyše mesiacom. Ochranu však stále využíva ako poslanec parlamentu. Ministerstvo vnútra na to vidí oprávnené dôvody. Tvrdí, že ochrana mu bola pridelená na základe viacerých ohrození jeho života a zdravia.

„Z taktických dôvodov nemôžeme zverejniť dĺžku ochrany ani formy a spôsoby ochrany, keďže skutočnosti týkajúce sa hrozieb voči poslancovi sú predmetom vyšetrovania a preverovania. Preto v súčasnosti nemôžeme poskytnúť žiadne podrobnosti. Úrad pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Ministerstva vnútra SR z bezpečnostných dôvodov neposkytuje informácie o spôsoboch a formách ochrany ústavných činiteľov,“ uviedli. Paradoxom je, že keď Matovič v minulosti kritizoval Fica za predlžovanie štátnej ochrany, teraz sám robí to isté.

One Reply to “Heger smutnými očami povedal, že musí mať zvýšenú ochranku a aj Matovič. Hrozí, že by im niekto ublížil!”

  1. Je to skutočne nejaká psychická diagnóza a mentálna retárdácia, keď si tí idioti nedokážu uvedomiť to, že keď im skončia tieto „zlaté časy“ budú asi radšej dobrovolne emigrovať do zahraničia a žiadať o politický azyl, protože každý súdny človek, ktorý ich po volbách stretne (ludia nebláznite, fakt tieto individuá už nikdy nevoľte) na ulici im napľuje rovno do očí. Ich deti budú asi už dosmrti chodiť kanálmi a hanbiť sa za takých hlupákov/zradcov/rodičov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *