Heriban bol ešte pred pár dňami na prechádzke a zrazu infarkt

umrtie smrt zomrel daniel heriban

Tragická smrť Daniela Heribana (†43) zanechala Slovensko v hlbokom smútku. Tento všestranný umelec žiaril nielen pred kamerou a za mikrofónom, ale predovšetkým na divadelných doskách, kde získal ocenenie Dosky až trikrát. Ešte pred pár dňami sa zdal byť v perfektnom zdravotnom stave, čo dokazuje aj nedávna fotografia z prechádzky po lese so svojou manželkou. No v utorok ho postihli neočakávané ťažkosti a v stredu ráno zastalo jeho srdce navždy. Píš o tom portál topstar.noviny.sk

Samotný Heriban si uvedomil, že ide o niečo vážnejšie než len bežnú nevoľnosť, keď sa v utorok rozhodol vyhľadať pomoc v nemocnici. Cítil silné bolesti chrbta a bolo mu zle. Podrobil sa vyšetreniam, avšak nebol hospitalizovaný. Zatiaľ nie je známe, či mu bola táto možnosť ponúknutá, alebo sa rozhodol odísť domov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Len blázon vyhodí kôstky z čerešní. Takto ich dokážete využiť

Stav umelca sa však ani počas noci nezlepšoval, a ráno utrpel kolaps. Napriek rýchlej reakcii záchrannej zdravotnej služby, ktorá ho oživovala na mieste, sa nepodarilo obnoviť jeho životné funkcie. „V ranných hodinách sme vyslali záchrannú posádku k pacientovi, ktorá uskutočnila oživovacie opatrenia. Bohužiaľ, resuscitácia bola neúspešná, a preto bol následne na miesto vyslaný obhliadajúci lekár,“ informoval hovorca záchranárov Martin Balko pre TV JOJ.

Heribanova náhla a nečakane odobratá prítomnosť zanecháva prázdnotu v slovenskom umeleckom svete. Jeho talent, vášeň a oddanosť divadlu a filmu budú vždy pamätané. Jeho diela nám zostávajú ako trvalá stopa v kultúrnom dedičstve Slovenska. Heribanove rodine, blízkym a priateľom vyjadrujeme úprimnú sústrasť v tejto ťažkej chvíli. Jeho umelecké dedičstvo bude žiť ďalej v srdciach tých, ktorých jeho tvorba dotkla.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Obohacujte vaše rastliny v záhrade. Skúste prípravok z lekárne zmiešať s vodou

Portál topstar.noviny.sk uviedol v článku aj rôzne príznaky infarktu:

  • bolesť môže vyžarovať do ramena, ľavej paže alebo oboch horných končatín, môže byť aj v chrbte medzi lopatkami alebo v oblasti brucha,
  • bolesť neustupuje, ani keď je chorý v pokoji,
  • pocit nedostatku vzduchu (pacient je dýchavičný),
  • pocit na zvracanie,
  • zvracanie,
  • chladný pot,
  • bledosť,
  • úzkosť,
  • nepravidelný srdcový tep.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *